2019-10-03 14:10:28

Wychowanek Iskry Przysietnica ponownie w kadrze Polski

foto Cracovia Kraków
foto Cracovia Kraków
Sylwester Lusiusz, były zawodnik Iskry Przysietnica, oraz Karpat Krosno, a obecnie Cracovii Kraków otrzymał powołanie do reprezentacji U-21 prowadzonej przez Czesława Michniewicza na zbliżające się potyczki z z Rosją i Serbią w ramach eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy.
 
20 letni pomocnik w obecnym sezonie na boiskach ekstraklasy w barwach "Pasów" wybiegał 9 razy, w tym 6 w podstawowej jedenastce, spędzając na murawie 609 minut. 
 
Urodzony w Brzozowie Sylwester Lusiusz, pierwsze szlify w swojej piłkarskiej przygodzie zdobywał w występującej w krośnieńskiej klasie okręgowej Iskrze Przysietnica, po czym przeniósł się do Karpat Krosno, gdzie pod okiem Dariusza Liany przez 2 lata reprezentował młodzieżowe drużyny "biało-niebieskich". W 2015 roku przeniósł się do Cracovii Kraków, a w sierpniu 2017 roku debiut w ekstraklasie umożliwił mu Michał Probierz. 
 
Spotkanie przeciwko Rosji rozegramy 11 października o godzinie 16.00 w Jekaterynburgu. Pojedynek z Serbią zaplanowano na 15 października, o godzinie 18.00 na stadionie w Łodzi. 
 
 
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij