2018-10-14 20:35:10

Klasa O Jarosław: LKS Skołoszów rozbity przez MKS Kańczuga. Start Pruchnik nowym liderem

(fot.archiwum)
Dotychczasowy lider jarosławskiej okręgówki LKS Skołoszów przegrał na wyjeździe aż 1-4 z MKS-em Kańczuga. Gospodarze zdominowali przyjezdnych spychając ich jednocześnie z piedestału.

Strzelanie szybko, bo już w piątej minucie rozpoczął Marcin Piątek, dając gospodarzom prowadzenie. Radość miejscowych z jednobramkowej zaliczki trawała zaledwie cztery minuty - tyle czasu potrzebowali goście, aby odpowiedzieć golem Wojciecha Pilawy. Był to jednak jedyny ofensywny przebłysk podopiecznych Grzegorza Kubasy. Pozostałe bramki strzelał już tylko MKS Kańczuga - w 15.minucie z karnego Daniel Gaweł, w 34.minucie Dawid Bawor, a w 74.minucie, ustalając jednocześnie wynik spotkania - Edwin Struś.

Dzięki trzem punktom zdobytym w tym meczu MKS Kańczuga z piętnastoma punktami zajmuje siódmą pozycję. LKS Skołoszów po porażce spadł na drugie miejsce w ligowej tabeli, mając jednoczesnie na koncie dwadzieścia trzy punkty.

1-0 Marcin Piątek (5)
1-1 Wojciech Pilawa (9)
2-1 Daniel Gaweł (15) - rzut karny
3-1 Dawid Bawor (34)
4-1 Edwin Struś (74)

MKS Kańczuga: Płocica – Ł. Borcz, K. Borcz, Gaweł, Krupa, Cząstka, Bawor (48 Grzebyk), Kudła, Piątek, Dziedzic (89 Preis), Struś.

LKS Skołoszów: D. Buczkowski, Czerwiński, Broda (82 Badowicz), Pacuła (33 Kubas), P. Wojtowicz,  K. Buczkowski, D. Wojtowicz (84 Koba), Banaś, Pilawa, Kowalski, M. Buczkowski.

Nowym liderem Klasy O Jarosław został Start Pruchnik dzięki zwycięstwu 3-0 z Granicą Stubno. Podobnym, lecz odwrotnym rezultatem jak starcie w Kańczudze zakończył się pojedynek w Przemyślu, gdzie grający u siebie Czuwaj przegrał 1-4 z Huraganem Gniewczyna