https://dspk.kindredplc.com/redirect.aspx?pid=591051&bid=12859

2018-09-12 20:42:16

Taurus wstrzymuje sponosorowanie Rzemieślnika Pilzno

Czy logo Taurusa zniknie z koszulek Rzemieślnika Pilzno? Wiele na to wskazuje... (fot. Radosław Kuśmierz)
Czy logo Taurusa zniknie z koszulek Rzemieślnika Pilzno? Wiele na to wskazuje... (fot. Radosław Kuśmierz)
Firma Taurus po wielu latach współpracy wstrzymała sponsorowanie czwartoligowego Rzemieślnika Pilzno.
 
- Zarząd klubu informuje iż P.P.M. "Taurus" w Pilźnie z dniem 10 sierpnia 2018 roku wstrzymał sponsorowanie naszej działalności - poinformował zarząd Rzemieślnika Pilzno.
 
Decyzja ta jest mocno zaskakująca, bo firma Taurus wspierała Rzemieślnik przez blisko 15 lat.
 
Co jest powodem takiej decyzji prezesa Taurusa, pana Stanisława Jarosza? Okazuje się, że... napis na elewacji klubowego budynku.
 
- Punktem spornym jest napis na elewacji odnowionego budynku klubu przy ul.Legionów 30. Widnieje tam napis "Rzemieślnik Pilzno". a pełna nazwa Klubu to "Rzemieślnik-Taurus Pilzno" i taki winien być umieszczony. Napis wykonała Gmina Pilzno i nie był on z nikim z Zarządu konsultowany - poinformował klub.
 
Prezes Taurusa Stanisław Jarosz wystosował listo do zarządu Rzemieślnika Pilzno, który publikujemy poniżej w całości.
 
Szanowni Państwo,

Działając jako Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Przemysłu Mięsnego „TAURUS” Spółki z o. o. z siedzibą w Pilźnie, to jest podmiotu będącego głównym sponsorem LKS RZEMIEŚLNIK TAURUS w Pilźnie, niniejszym pismem zwracam się z uprzejmym acz stanowczym wnioskiem, dotyczącym wyglądu nowej elewacji stadionu klubowego.

Jako główny sponsor Klubu, odpowiedzialny za połowę jego rocznego budżetu, czuję się zaniepokojony i zdziwiony zaistniałą sytuacją. Nazwa LKS RZEMIEŚLNIK TAURUS w Pilźnie od wielu już lat figuruje w Krajowym Rejestrze Sądowym. Dlaczego zatem pominięto człon zawierający nazwę sponsora tytularnego? Nie oczekuję (choć pewnie mógłbym), że na ścianie frontowej budynku znajdzie się logo TAURUS, ale celowe pominięcie części nazwy Klubu, odczytuję jako działanie świadome i zamierzone.

Pozwolę sobie przypomnieć, że w roku 1997 grupa zapaleńców – rzemieślników i przedsiębiorców pilźnieńskich, wybudowała „od zera” nowy budynek klubowy z zadaszonymi trybunami na 700 miejsc. Własnym staraniem i przy ogromnym zaangażowaniu finansowym oraz poparciu ówczesnego Burmistrza Pilzna – Pana Zygmunta Pieczonki, zbudowaliśmy ten budynek w czynie społecznym. Warto przypomnieć nazwiska rzemieślników i nazwy Firm, którym zawdzięczamy obecny kształt obiektu oraz poziom sportowy drużyn piłkarskich. Wśród najbardziej zaangażowanych wymienić należy zatem: Firmę MET-CHEM Panów Andrzeja i Wojciecha Świerczków, AKPIL Pana Kazimierza Anioła, LIMBA Pana Aleksandra Sasa, ABPOL Pana Andrzeja Brzeskiego, DREWMET Pana Ryszarda Chłopka, Panów Roberta Zacharę, Tadeusza Pieczonkę, Zenona Pieczonkę, Marka Fularę, Leszka Cichowskiego, Andrzeja Garbosia i wielu, wielu innych ludzi dobrej woli. Skromnie dodam także, iż znaczącym inwestorem była należąca do mnie Firma TAURUS. Ówczesnemu Ministrowi – Panu Dębskiemu nasz Klub zawdzięcza 700 krzesełek na trybunie głównej. Sądzę, że warto pamiętać jak wielu osobom zawdzięczamy dzisiejszą pozycję organizacyjną i sportową LKS RZEMIEŚLNIK TAURUS w Pilźnie.

Gotowy i funkcjonujący obiekt przekazany został Urzędowi Miejskiemu w Pilźnie, po to by mógł służyć jak największej liczbie mieszkańców miasta i gminy. Wartość przekazanego przez rzemieślników majątku, znacząco przekracza kwotę miliona złotych (według obecnych realiów). Jest to zatem jeden z najwartościowszych składników mienia naszej gminy a z całą pewnością jeden z największych.

Trudno nie docenić corocznych nakładów Urzędu Miasta, związanych z utrzymaniem obiektu. Mając jednak na uwadze społeczne znaczenie działalności szkoleniowej i wychowawczej, jaką prowadzi Klub, nie wyobrażam sobie aby mogło być inaczej. Dzisiejszy LKS RZEMIEŚLNIK TAURUS to sześć drużyn piłkarskich oraz grono ponad 200 młodych ludzi, z zaangażowaniem trenujących w drużynach dziecięcych i młodzieżowych. To bodaj największy nasz sukces i nadzieja na przyszłość.

Nie sposób oczywiście nie docenić obecnego zakresu prac związanych z odnowieniem elewacji naszego stadionu. Ale równocześnie jako główny i tytularny sponsor, nie mogę pominąć kwestii błędnie namalowanej nazwy Klubu, co przy wartości poniesionych nakładów remontowych, wydaje się być zdumiewające. Nie sądzę, aby członkom Zarządu LKS RZEMIESLNIK TAURUS w Pilźnie trzeba było przypominać, że RZEMIEŚLNIK PILZNO po prostu nie istnieje. Przy ulicy Legionów 30 znajduje się albo Stadion Miejski w Pilźnie albo stadion: LKS RZEMIEŚLNIK TAURUS w Pilźnie. Inne oznakowanie obiektu jest nieprawidłowe i mylące, zwłaszcza w kontekście tablicy nad bramą stadionową, która zawiera pełną i prawidłową nazwę.

W tym miejscu zmuszony jestem przypomnieć, że od wielu lat Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego TAURUS Sp. z o. o. pozostaje największym sponsorem naszego Klubu, odpowiadając za blisko połowę budżetu rocznego. Człon „TAURUS” dodany został do dotychczasowej nazwy RZEMIEŚLNIK Pilzno ponad 14 lat temu (!) a zatem zgodnie ze Statutem oraz wpisem do rejestru stowarzyszeń Krajowego Rejestru Sądowego, Klub funkcjonuje pod nazwą: LKS RZEMIEŚLNIK TAURUS w Pilźnie. Prawidłowe oznakowanie stadionu, nie jest zatem kwestią osobistych ambicji kogokolwiek, tylko obowiązującego stanu prawnego.

Oczywiście w tym miejscu pojawia się druga kwestia, sądzę iż nie mniej istotna, zaś z punktu widzenia Firmy którą reprezentuję i jestem właścicielem – wręcz kluczowa. Myślę bowiem, że bez trudu wyliczyć można łączną wartość środków pieniężnych przekazanych Klubowi przez Firmę TAURUS. Pisząc niniejsze pismo, domyślam się jedynie, że wartość ta oscyluje w przedziale 2-3 miliony złotych. Mojego osobistego zaangażowania w sprawy klubowe nie będę przypominał, ponieważ po prostu nie wypada.

Z biznesowego punktu widzenia kwoty przekazane przez Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego TAURUS Sp. z o. o. stanowią bardzo wymierną wartość. To koszt trzech nowych, dużych barów autostradowych. Zaangażowanie w LKS RZEMIEŚLNIK TAURUS, tłumaczę sobie jednak społeczną odpowiedzialnością biznesu, to jest skromnym wkładem moim oraz pracowników Firmy na rzecz lokalnej społeczności, której wszyscy czujemy się częścią. Nie ukrywam, że zaangażowanie finansowe TAURUSA, to również moja osobista odpowiedzialność za Klub, który przed laty stworzyliśmy z grupą podobnych mi zapaleńców oraz miłość do sportu, zwłaszcza zaś piłki nożnej.

W zamian nie oczekuję uznania, oklasków czy nagród. Oczekuję natomiast rzetelnego traktowania mojej Firmy oraz respektowania zasad, które wspólnie ustaliliśmy wiele lat temu.

Mając powyższe na uwadze, uprzejmie proszę o niezwłoczne przedstawienie wyjaśnień w przedmiotowej sprawie. Pragnę zapytać, dlaczego człon TAURUS nie znalazł się w nazwie Klubu, namalowanej na wyremontowanej elewacji. Nie domagam się – co należy podkreślić logotypu należącej do mnie Firmy. Domagam się natomiast wpisania pełnej i prawidłowej nazwy Klubu (co nawet obecnie jest jeszcze możliwe w sposób akceptowalny od strony estetycznej).

Trudno jest przyjąć do wiadomości, że mamy do czynienia wyłącznie z omyłką. Przy wartości prac oraz skali przedsięwzięcia, nie wyobrażam sobie, abyśmy mieli do czynienia z niedopatrzeniem inwestora lub Zarządu Klubu. W tych warunkach, jako największy sponsor LKS RZEMIEŚLNIK TAURUS w Pilźnie, swoje dalsze zaangażowanie finansowe uzależniam od Państwa wyjaśnień. Nie ukrywam, że rozważam wycofanie pomocy materialnej dla Klubu i jakkolwiek jako jeden z jego założycieli uczyniłbym to z ciężkim sercem, to z biznesowego punktu widzenia, taka decyzja byłaby w pełni uzasadniona. Jeżeli Zarząd Klubu oraz władze miejskie, mają inny pomysł na funkcjonowanie pilźnieńskiego sportu, bądź też udało się pozyskać innego sponsora strategicznego bądź darczyńcę, to decyzję Zarządu Klubu przyjmę ze zrozumieniem.

Sądzę, że poruszoną kwestię należy niezwłocznie wyjaśnić. Uprzejmie proszę zatem o możliwie szybką odpowiedź.

Z poważaniem

Stanisław Jarosz

Prezes Zarządu Taurus sp.z o.o.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 43

Rozwiąż działanie =

Pjoter 2018-09-12 21:30:49 23 3

Niejeden sędzia rzewnie płacze, golonki po meczu już nie zobaczę

golonka 2018-09-12 20:53:31 10 5

czyli.... kampania wyborcza ruszyła na dobre, także w Pilźnie!!

zasow 2018-09-12 20:53:39 9 10

hjehje ;) wyschnie zrodlo i z rzemiosla zostanie tylko mile wspomnienie, a taki byl fajny amerykanski :D

~anonim 2018-09-12 21:22:42 13 5

W pełni podzielam stanowisko Pana Stanisława Jarosza.

Pjoter 2018-09-12 21:30:49 23 3

Niejeden sędzia rzewnie płacze, golonki po meczu już nie zobaczę

Olek 2018-09-12 21:36:50 12 2

Bez Pana Staszka nie ma szans na piłkę w Pilznie......kto zna temat.,kto tam grał w piłkę, trenował to wie jaki ten super facet ma wplyw na wszystko co dzieje sie w klubie....Jaki ma autorytet.....oby wsxystko dobrze sie skonczylo

Scka 2018-09-12 23:11:48 6 2

Prawda jest taka ze jaroszowi nie po drodze z burmistrz i chcą zrobić wszystko żeby ja odsunąć a wiedza ze w normalnych warunkach drugi kandydat jest bez szans

~anonim 2018-09-13 05:10:52 8 7

No i fajnie dla garstki jak to mówią leśnych dziadków wystarczy B-klasa . Stadion się wynajmie i będzie kasa dla miasta na potrzebniejsze rzeczy. Proponuję już sie wycofać z 4 ligi.

info dla UMiG w Pilźnie 2018-09-13 05:13:44 4 2

Nazwa LKS Rzemieślnik Taurus figuruje w KRS Krajowy Rejestr Sądowy /

~anonim 2018-09-13 08:03:36 4 4

Być cichym sponsorem to dopiero w Polsce wielka sztuka

fakty 2018-09-13 08:12:51 4 3

Bez Pana Staszka piłka też będzie . Okręgówkę UMiG Pilzno i reszta sponsorów utrzyma. Dawniej chleb i lody pilzneńskie nie były nigdzie reklamowana, a każdy te produkty? mieszkający nawet na drugiej stronie Polski ?znał i cenił. Reklama jest kosztem uzyskania przychodu i z tego tytułu płaci się mniejszy podatek dochodowy.

~anonim 2018-09-13 08:25:33 3 1

Przed odnowieniem obiektu była goła ściana i było charaszo . Pani Burmistrz usunąć napis i napisać nowy" Stadyjon w Pilźnie"i bedzie też charaszo

~anonim 2018-09-13 08:43:51 9 2

Znikł LKS Pisarowce zniknie i LKS Rzemieślnik Taurus Pilzno.

~anonim 2018-09-13 08:49:22 3 2

Na aktualny temat dobre piosenki Kazimierza Grześkowiaka

~anonim 2018-09-13 09:48:30 7 9

Facet żenada, niech jeszcze poda daty przelewów..takich januszowych sponsorów jak najmniej w tym kraju..

Pomysłowy Dobromir 2018-09-13 10:54:20 4 3

A nie lepiej było tą ścianę przeznaczyć na reklamę. Byłaby kasa dodatkowa

KONESER DENATURATU. 2018-09-13 11:27:15 11 5

I CO RZEMIEŚLNIK JUŻ SPUCHCHŁ JAK USTA ANI W KOBIETACH MAFII BURAKI Z CZYM DO TRZECIEJ LIGI JKS-PILZNO 2-0. LONIA-SOKÓŁ 3-1. TYLE KORONY,GORZYCE,ROPCZYCE WON DO BURACZANEK.

sponsoring 2018-09-13 12:17:40 8 3

Lepiej mieć 100 sponsorów z drobną kasą niż 1 z dużą. Szkoda tylko młodych adeptów piłki nożnej.

??? 2018-09-13 12:28:16 3 2

Wiele hałasu (rozgłosu) o nic...

Sponsor 2018-09-13 12:38:36 9 3

Podobno Emirackie linie lotnicze bacznie monitorują całą sprawę... w kwestii sponsoringu.

~anonim 2018-09-13 12:49:54 6 2

nowy sponsor strategiczny Porty Lotnicze Słotowa

Budowlaniec 2018-09-13 13:13:31 3 1

Już tam jedziem napis zmieniać, jeszcze byka cyknac ponoć mamy, z góry Przepraszamy

Ad fakty 2018-09-13 14:10:51 5 2

Jeżeli Pan Staszek odejdzie to pozostali również. A chętnych do pracy w nowym zarządzie nie będzie. Czyli ...?

Do anonima 2018-09-13 14:28:22 5 3

Pokaż gościu choć jednego sponsora, który wykłada gruba kasę i pozostaje anonimowy. Chyba,że Ty jesteś cichym sponsorem?

~anonim 2018-09-13 14:29:49 3 4

Nic sie nie stało, drobne nieporozumienie, które szybko zostanie załatwione.Pilzno jeszcze powalczy o 3 ligę

Do napinaczy z Dębicy 2018-09-13 14:33:00 3 3

staszek postraszy.trochę i po wyborach wróci do normy

do do anonima 2018-09-13 15:10:51 5 0

a jak można pokazać anonimowego sponsora jak jest anonimowy

info 2018-09-13 15:20:29 0 3

stanowisku Urzedu Miejskiego w Pilźnie w przedmiotowej sprawie
http://pilzno.um.gov.pl/wydarzenia/stanowisko-w-sprawie-rzemieslnika

propozycje 2018-09-13 15:33:45 2 2

A przecież można obok tej ściany postawić wielką tablicę z informacją ' Firma Taurus strategiczny sponsor Rzemieślnika." Można neon na dachu obiektu postawić z informacją w tym temacie wielkości jak na dawnym CDT w Warszawie. A obok reklamy wielkiego byka z odpowiednim napisem.

Mosad 8 2018-09-13 15:56:12 4 1

ktos pisał że lepiej mieć 100 drobnych sponsorów niż jednego dużego, pewno troche lepiej. ? Ale co przeszkadza mieć 100 sponsorów drobnych i jednegi strategicznego który da na klub tyle co 100 drobnych . Jak sie chce grać wyżej to dużu sponsor potrzebny

dobra rada 2018-09-13 15:57:59 4 1

Pani Burmistrz UMiG w Pilźnie napiszę prosto co każdy nawet niewyuczony jegomość zrozumie. Nazwa klubu na ścianie budynku Rzemieślnik Pilzno jest niezgodna z nazwą klubu w Krajowym Rejestrze Sądowym która brzmi LKS Rzemieślnik Taurus Pilzno. I zadam jeszcze Pani proste pytanie czy jakby Pani zawierała umowę pomiędzy UMiG a w/w podmiotem to jedną ze stron byłby w tej umowie Rzemieślnik Pilzno czy LKS Rzemieślnik Taurus Pilzno. Bo jeśli byłby Rzemieślnik Pilzno to każdy prawnik by podważył prawomocność tej umowy powołując się na nazwę klubu wynikającą z KRS. Elaborat w odpowiedzi na pismo Pana Prezesa klubu, a tu jest prosta sprawa. Napisać na ścianie nazwę klubu wynikającą z KRS.to jest LKS Rzemieślnik Taurus Pilzno.

i jeszcze 2018-09-13 16:10:39 1 1

Nie usprawiedliwia tłumaczenie, że w logo klubu, na stronie internetowej,na 90 minut.pl, polskieligi net jest nazwa Rzemieślnik Pilzno. Pewną winę za ten stan rzeczy ponosi sam klub, który nie zareagował na ten fakt

~anonim 2018-09-13 21:15:38 6 1

XD- Jakie profity, tu nie ma profitów, tu się dokłada z pasji dla sportu, dla sympatii dla klubu.Sponsor łoży 200 tyś na rok, i napisu na trybunie Taurus? z tym mają problem?

~anonim 2018-09-13 21:21:24 8 2

Za 200 tyś na Wisłoce dostanie duży napis TAURUS na 5/5 meta nad dużą trybuną, tylko Stanisławie jak nie uszanują rajcy Pilzna to do KSW zapraszamy- a jak, lepszy marketing , lepiej pan wyjdziesz!!

kibic Rzemiosła 2018-09-14 05:03:50 5 0

Byli już rajcowie w Pilźnie co nie chcieli koleji. Teraz jakaś wydziwianka Urzedu nie mająca uzasadnienia w prawie z napisem OCZYWISTYM WYNIKAJĄCYM Z KRS

~anonim 2018-09-14 05:19:20 2 0

To wreszcie co jest ważniejsze wpis do Krajowego Rejestru Sądowego podający pełną nazwę Klubu / LKS Rzemieślnik Taurus Pilzno / czy jakieś widzimisie nie wiadomo kogo z Urzędu by na obiekcie umieścić nazwę klubu Rzemieślnik Pilzno.

~anonim 2018-09-14 08:55:53 4 5

Wrócić musi normalność, czeka nas walka, chcemy lidera i 3 ligi

omg 2018-09-14 09:17:22 6 2

Po co wam lider i 3 liga? Czekam, aż te Jaśkowice i reszta tego wioskowego dziadostwa pospada do okręgówek, bo tylko zajmują miejsca w wyższych ligach miastom i kibicom, które faktycznie z tego będą miały korzyść.

~anonim 2018-09-14 10:37:48 3 3

Panie omg jak miasta nie maja kasy to i nie maja piłki na odpowiednim poziomie a Podkarpacie w tym przoduje

KSWO8 2018-09-14 15:22:55 1 5

Jeden pisze news "Za 200 tyś na Wisłoce dostanie duży napis TAURUS na 5/5 meta nad dużą trybuną, tylko Stanisławie jak nie uszanują rajcy Pilzna to do KSW zapraszamy- a jak, lepszy marketing , lepiej pan wyjdziesz!!" Jak wstawicie napis na budynkach klubowych Wisłoki Rzemieślnik Taurus Pilzno to gość przyjdzie.

xd 2018-09-14 16:57:59 3 4

Wisłoka Taurus Dębica :D

Waligura 2018-09-15 07:50:27 1 1

Stal PGE Mielec - 1 liga
Resovia Apklan Rzeszów - 2 liga
Kluby z tradycją, nie mają oporu dołączyć sponsora tytularnego do nazwy klubu.
Tylko wielka Wisłoka co ma wyżej od głowy ...du... pe, nie pozwoli , nie zgodzi się. Śmiechu Warte

ad Waligura 2018-09-15 08:44:38 0 0

Panie Waligura to Urzad Miejski w Pilźnie ma problemy z umieszczenie tytularnego sponsora w nazwie klubu Wisłoka nie wiem czy ma tytularnego sponsora

KSWO8 2018-09-15 18:20:11 2 0

Taurus wstrzymuje A RZemieślnik w Jaroslawiu kapituluje

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem