2016-08-10 22:30:32

Stal Mielec przegrała z Chojniczanką i żegna się z Pucharem Polski

Piłkarze Stali Mielec przegrali 0-2 z Chojniczanką Chojnice w wyjazdowym meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Podkarpacki klub odpadł z rozgrywek.

Podopieczni Janusza Białka żegnają się z rozgrywkami Pucharu Polski w 1/16 finału. Przeszkodą nie do przejścia okazała się Chojniczanka Chojnice, ligowy rywal Stali Mielec.

Prowadzenie gospodarzom dał w 35. minucie Michał Jakóbowski. Wcześnie swoją szansę miał debiutując w barwach Stali Mielec Brazylijczyk Ze Lucas, ale minął się z piłką. Głową próbował Kamil Radulj, ale na posterunku był bramkarz Chojniczanki. Niecelnie uderzał Tomasz Prejs.

W drugiej połowie Chojniczanka zwiększyła przewagę. Kilkukrotnie z opresji mielecki zespół ratował Marek Kozioł. W 80. minucie jednak musiał uznać wyższość Łukasza Kosakiewicza.

Gracze Chojniczanki awansowali tym samym do 1/8 finału Pucharu Polski, a tam czeka już na nich ekstraklasowa Wisła Kraków.

CHOJNICZANKA CHOJNICE - STAL MIELEC 2-0 (1-0)

1-0 Michał Jakóbowski (35)
2-0 Łukasz Kosakiewicz (80)

Chojniczanka Chojnice: Michał Dumieński - Wojciech Lisowski, Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Jacek Podgórski, Michał Jakóbowski, Mariusz Kryszak (71. Paweł Zawistowski), Irakli Meschia (56. Andrzej Rybski), Rafał Grzelak, Łukasz Kosakiewicz, Patryk Mikita (82. Filip Kozłowski).

Stal Mielec: Marek Kozioł - Robert Sulewski, Sebastian Zalepa, Krzysztof Kiercz, Krystian Getinger, Tomasz Prejs, Piotr Marciniec (46. Szymon Sobczak), Kamil Radulj (66. Sebastian Szczepański), Dorian Buczek (46. Jakub Żubrowski), Ze Lucas, Sebastian Łętocha.

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń). Żółte kartki: Kryszak, Markowski - Zalepa.