2016-05-12 20:33:19

KS Hetman Zamość wraca na piłkarską mapę Polski

fotopolska.eu
fotopolska.eu
Trzecioligowy dziś AMSPN Hetman Zamość podjął decyzję o przekazaniu sekcji seniorów i juniorów starszych Fundacji KS Hetman Zamość. Od nowej rundy klub wreszcie będzie występował pod swoją historyczną nazwą.
 
Przypomnijmy. Piłkarze Hetmana Zamość wycofali się z rozgrywek drugiej ligi tuż przed startem sezonu 2010/2011 z powodu ogromnych problemów finansowych.
 
Ostatecznie do rozgrywek zamojskiej klasy A przystąpiła Autonomiczna Młodzieżowa Sekcja Piłki Nożnej, która niejako kontynuuowała tradycje Hetmana. To jednak początkowo spotkało się ze sprzeciwem kibiców.
Przez cały ten czas klub występował w rozgrywkach pod nazwą AMSPN Hetman Zamość. W tym sezonie gra w 3 lidze lubelsko-podkarpackiej i już na pewno spadnie do niższej ligi.
 
Tymczasem przed kilkoma dniami na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym członków AMSPN Hetman Zamość zapadła decyja o przekazaniu sekcji seniorów i juniorów starszych do fundacji Klub Sportowy Hetman Zamość.
 
Przejęcie ma nastąpić w dniu 1 lipca, co oznacza, że klub w sezonie 2016/2017 wystąpi w rozgrywkach 4 ligi lubelskiej pod historyczną nazwą - KS Hetman Zamość.
 
- Nowy podmiot przed startem w rozgrywkach musi otrzymać status członka Polskiego Związku Piłki Nożnej. Niezbędne dokumenty zostały przesłane do piłkarskiej centrali i wydaje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostały zatwierdzone - informuje serwis internetowy lubsport.pl.
 
AMSPN wrócić ma do pracy z najmłodszymi zawodnikami.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

alkofather 2016-05-12 22:52:47 6 1

w Zamościu tylkoKS

alkofather 2016-05-12 22:52:47 6 1

w Zamościu tylkoKS

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem