2016-05-04 09:05:23

Sokół Sokolniki rozgromił Bukową Jastkowice

Sokół Sokolniki odniósł trzecie zwycięstwo w tej rundzie i już nie zajmuje ostatniego miejsca w tabeli (fot. Krzysztof Lubomski / archiwum)
IV liga jest zaskakująca. Pokazuje to przykład Bukowej Jastkowice, która po pokonaniu Rzemieślnika Pilzno przegrała u siebie z ostatnim w tabeli Sokołem Sokolniki.

Bukowa Jastkowice pierwsza ruszyła do ataku, ale była nieskuteczna. Raz Kacpra Ziółkowskiego przed utratą bramki uratowała poprzeczka.

Goście strzelili gola w 29. minucie po rzucie karnym. Dobrze wykonał go Bartłomiej Miazga i spotkanie nabrało kolorów. Tuż po przerwie wyrównał Piotr Młynarczyk.

Gol na 2-1 obciąża konto Kacpra Ziółkowskiego, który niepotrzebnie faulował jednego z rywali i tym razem to miejscowi mieli rzut karny. Sokół Sokolniki nie spuścił jednak z tonu i chciał odwrócić losy tego spotkania.

Wyrównał Marcin Szeser, a niedługo później po ładnej wymianie piłek do siatki trafił Łukasz Tabaka. Kolejne dwie bramki dla Sokoła Sokolniki padły po klasycznych kontratakach. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Miazga, a chwilę później wynik ustawił inny były junior Stali Mielec – Patryk Wąs.

Dzięki wygrane piłkarze Sokoła Sokolniki nie zajmują już ostatniego miejsca w tabeli. Prześcignęli Jedność Niechobrz.

BUKOWA JASTKOWICE - SOKÓŁ SOKOLNIKI 2-5 (0-1)

0-1 Bartłomiej Miazga (29-karny)
1-1 Piotr Młynarczyk (47)
2-1 Łukasz Brzeziński (62-karny)
2-2 Marcin Szeser (69)
2-3 Łukasz Tabaka (76)
2-4 Bartłomiej Miazga (88)
2-5 Patryk Wąs (90)

Bukowa Jastkowice: Fabianowski - Kotwica, D. Bartnik, J. Partyka, M. Partyka, Tokarczyk (77. Wołoszyn), Brzeziński, Kwiatkowski (64. Watras), Kaczmarczyk (85. Siudzik), Szymanek, Młynarczyk.

Sokół Sokolniki: Ziółkowski - Tetlak, Nowak, Tabaka, Miazga, Zaskalski (90. Lubacz), Ziółek, Zimoląg, Wąs, Szeser (86. Duma), Galek (58. Krzystyniak).

Sędziował: Witold Kwaśny (Ropczyce). Żółte kartki: Szeser. Widzów: 200.