2014-08-02 19:15:16

Trzy punkty na inaugurację. Siarka Tarnobrzeg lepsza od Rozwoju Katowice

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg wygrali z Rozwojem Katowice 2-1 w meczu 1. kolejki 2 ligi.

Mecz lepiej rozpoczęli "Siarkowcy". Już w pierwszej minucie meczu do siatki trafił Marcin Truszkowski, ale sędzia odgwizdał spalonego. Kilkanaście minut później sytuacja się powtórzyła - Truszkowski ponownie zdobył gola, a sędzia znów podniósł chorągiewkę sygnalizując pozycję spaloną.

To zemściło się na gospodarzach w 34. minucie. Piłkarze Rozwoju Katowice oddali pierwszy strzał na bramkę Oskara Pogorzelca i... było 1-0. Autorem trafienia był doświadczony Tomasz Wróbel, który szeregi Rozwoju zasilił z GKS-u Katowice. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmiane stron ostro do ataku rzucili się gracze Siarki Tarnobrzeg. Dobre okazje mieli Jakub Więcek (były piłkarz Stali Rzeszów, zakontraktowany wczoraj) oraz Daniel Koczon. W obydwu przypadkach górą był jednak Maciej Budka.

Wreszcie w 78. minucie do piłki w polu karnym dopadł Robery Chwastek, który mocnym uderzeniem dał wyrównanie Siarce Tarnobrzeg.

Po zdobyciu gola gospodarze wcale nie zwolnili tempa. To opłaciło się bardzo szybko. Zaledwie sześć minut później piłkę w pole karne mocno wrzucił Daniel Koczon. Nie zdążył dojśc do niej Marcin Truszkowski, ale zasłonięty Budka spóźnił się z interwencją i futbolówka wpadła do siatki.

SIARKA TARNOBRZEG - ROZWÓJ KATOWICE 2-1 (0-1)

0-1 Wróbel (34)
1-1 Chwastek (78)
2-1 Koczon (84)

Siarka Tarnobrzeg: Pogorzelec - Stępień, Baran, Persona, Frankiewicz, Stefanik, Figiel (60. Koczon), Chwastek, Paluch (60. Więcek), Truszkowski (87. Tunkiewicz), Nadolski

Rozwój Katowice: Budka - Kapias, Domański, Szymiński, Winiarczyk, Gacki (82. Wawrzyniak), Bella, Tkocz, Wróbel, Żak (82. Gleń), Gielza (67. Szkatuła)

Sędziował: Tomasz Marciniak z Płock