2014-06-07 21:06:29

Wólczanka Wólka Pełkińska o krok od historycznego awansu

Wólczanka Wólka Pełkińska wygrała z LKS-em Pisarowce 4-2 i już w niedzielę może wywalczyć historyczny awans do 3 ligi.

Beniaminek z Wólki Pełkińskiej zrobił to, co do niego należało i teraz musi oczekiwać na wynik niedzielnego pojedynku Cosmosu Nowotaniec z Crasnovią Krasne. Jeśli gospodarze stracą choć punkt Wólczanka będzie mogła świętować awans już na cztery kolejki przed końcem rozgrywek.

Samo spotkanie miało dośc dramatyczny przebieg. Goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Najpierw już w 3. minucie po golu Rafała Nikodego, a później chwilę przed przerwą po trafieniu Daniela Niemczyka (wcześniej wyrównał Marek Gwóźdź).

W drugiej odsłonie trafiali jednak już tylko miejscowi. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Pietluch, a wynik spotkania na 4-2 ustalił Bartłomiej Poprawa.

0-1 Nikody (3)
1-1 Gwóźdź (27)
1-2 Niemczyk (40)
2-2 Pietluch (47-karny)
3-2 Pietluch (65)
4-2 B. Poprawa (75)

Wólczanka Wólka Pełkińska: Groch - Goń (46. Duży), Lech, Misiło, Szczepański - B. Poprawa (82. Ilasz), Bober (46. Hala), Padiasek, Gwóźdź - K. Pietluch, Boratyn (68. Tołpa)

LKS Pisarowce: Kowalik - Dworzański, Sumara, Wityński, Pawiak - Pacholczyk, Niemczyk, Węgrzyn, Nikody - Zajdel, Kot

Sędziował: Mariusz Antosz (Tarnobrzeg). Żółte kartki: Niemczyk, Nikody. Czerwona kartka: Zgłobicki (90, druga żółta)

źródło: polskieligi.net / wolczanka.futbolowo.pl