2014-05-25 23:15:14

Resovia zwycięska w Kraśniku. Baraże coraz bliżej

Piłkarze Resovii wygrali ciężki mecz w Kraśniku i są coraz bliżej awansu do baraży o grę w 2 lidze.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 10. minucie mieli doskonałą okazję na objęcie prowadzenia. W polu karnym faulował jeden z zawodników Resovii, a szansę z rzutu karnego otrzymał Tomasz Ryczek. Zawodnik Stali Kraśnik okazję jednak zmarnował - jego uderzenie obronił Marcin Pietryka.

Później kilka dobrych okazji mieli gracze Resovii. Najbliżej był chyba Michał Ogrodnik, który z odległości kilku metrów uderzył nad poprzeczką.

To zemściło się w 45. minucie. Piłkę w pole karne "Pasiaków" wrzucił Daniel Szewc, a głową do siatki trafił Witalij Melnyczuk. Do przerwy gospodarze prowadzili 1-0.

Po zmianie stron znaczną przewagę osiągnęli podpieczni Maciej Huzarskiego. W 49. minucie ładnym uderzeniem z woleja popisał się Przemysław Pyrdek i znów był remis.

Decydujący gol padł w 75. minucie. Kacper Rop zagrał do Mateusza Świechowskiego, a ten trafił do siatki ustalając wynik spotkania.

Piłkarze Stali Kraśnik w końcówce mieli jeszcze kilka bardzo dobrych okazji, ale nie potrafili ich wykończyć. Najlepszą miał Szewc, ale jego uderzenie z lini bramkowej wybił jeden z obrońców.

Wygrana w Kraśniku znacznie przybliża rzeszowską drużynę do zwycięstwa w 3 lidze lubelsko-podkarpackiej i awansu do baraży. Rzeszowianie nad drugim w tabeli JKS-em mają już 7 punktów przewagi.

STAL KRAŚNIK - RESOVIA RZESZÓW 1-2 (1-0)

1-0 Melnyczuk (45)
1-1 Pyrdek (49)
1-2 Świechowski (75)

Stal Kraśnik: Mazur - Leziak (75. Pacek), Matysiak, Pietroń, Orzeł, Kłyk, Melnychuk, Wojtaszek (69. Gawron), Szewc, Ryczek, Drozd (87. Chrzanowski)

Resovia Rzeszów: Pietryka - Fedan, Sękowski, Makorin (59. Domoń), Szkolnik, Krawczyk (68. Rop), Kaliniec, Nikanowycz, Świechowski, Ogrodnik, Pyrdek

Sędziował: Paweł Małodziński (Mielec). Żółte kartki: Ryczek - Makorin

źródło: polskieligi.net / własne (pnowak)