2014-05-11 21:55:59

Sokół Sieniawa upolował Chełmiankę Chełm. Dwa gola Pawła Adamczyka

Sokół Sieniawa przerwał passę trzech meczów bez wygranej i pokonał na własnym stadionie Chełmiankę Chełm 3-1 w ważnym w kontekście utrzymania meczu ligowym.

Podopieczni Jarosława Zająca wynik otwarli w 37. minucie spotkania, kiedy to Paweł Adamczyk pokonał bramkarza gości.

Kolejne bramki padały w drugiej połowie meczu. Po niespełna godzinie na 2-0 podwyższył Andrij Małyk.

W 70. minucie goście wywalczyli rzut karny, który na bramkę kontaktową zamienił Piotr Wójcik.

Gospodarze odpowiedzieli tuż po wznowieniu gry. Podobnie jak gracze z Chełma tak i sieniawianie wywalczyli jedenastkę, którą wykorzystał Adamczyk.

Mimi wygranej Sokół nadal znajduje się na pozycji spadkowej. Dziesiąte miejsce jest na tą chwilę pierwszym "spadkowym". Wsystko ze względu na słabą postawę w 2 lidze wschodniej drużyn z Podkarpacia oraz Lubelszczyzny, a więc Stali Stalowa Wola, Stali Rzeszów, Stal Mielec i Motoru Lublin.

SOKÓŁ SIENIAWA - CHEŁMIANKA CHEŁM 3-1 (1-0)
1-0 Adamczyk (37)
2-0 Małyk (59)
2-1 Wójcik (70)
3-1 Adamczyk (72)