2014-04-28 13:44:32

Kolbuszowianka wypunktowała Piasta Tuczempy

Piłkarze Kolbuszowianki pokonali 3-2 graczy Piasta Tuczempy w wyjazdowym meczu 4 ligi podkarpackiej.

Faworytem spotkania byli gospodarze i od pierwszych minut to oni mieli wyraźną przewagę. Kolbuszowianka ograniczyła się do kontr, ale robiła to na tyle skutecznie, że do przerwy prowadziła 2-0 (trafienia Łukasza Koraba i Briana Dziedzica).

Po przerwie wreszcie skuteczniej zagrał Piast  Tuczempy. W 49. minucie kontaktowego gola zdobył Mateusz Hołub wykorzystując jedenastkę, a kilka minut później do wyrównania doprowadził Artur Łukasiewicz.

Miejscowi niestety nie poszli za ciosem i nie zdołali strzelić zwycięskiej bramki. Na domiar złego w 79. minucie z boiska wyrzucony został Marcin Iwański, co tylko ułatwiło grę gościom.

Ci okazji nie zmarnowali i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 88. minucie pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Oskar Fryc dając ostateczne zwycięstwo Kolbuszowiance.

0-1 Korab (26)
0-2 Dziedzic (32)
1-2 Hołub (49-karny)
2-2 Łukasiewicz (56)

Piast Tuczempy: Nalepa - Kud, Jaroch, Wielkosz, Szuflita (35. Iwański) - Mikulec, Czub, Sas, Pasaj - Hołub (73. Iwaniszyn), Łukasiewicz (60. Gierczak)

Kolbuszowianka Kolbuszowa: Kozioł - Skowron, Mokrzycki, Maca, Serafin - Dziedzic, Lorenc (40. Wójcik), Fryc, Stagraczyński - Dziekan (58. Trela) - Krab

Sędziował: Artur Szelc (Krosno). Żółte kartki: Iwański, Łukasiewicz, Wielgosz - Skowron, Korab, Serafin, Dziedzic. Czerwona kartka: Iwański (79, druga żółta). Widzów: 400

źródło: polskieligi.net / Nowiny