2014-04-16 20:13:07

Resovia wygrała z Tomasovią 2-0

Resovia pokonała Tomasovię Tomaszów Lubelski 2-0 i awansowała na pozycję wicelidera 3 ligi lubelsko-podkarpackiej.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 21. minucie spotkania. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzucił Michał Ogrodnik, a Szymon Kaliniec skierował ją do siatki strzałem głową.

W pierwszej połowie więcej bramek nie padło, za to wydarzył się jeden nieprzyjemny incydent. W 30. minucie emocje poniosły Kamila Groborza z Tomasovii, który przewrócił chłopca do podawania piłek. Sędzia Wojciech Rak z Lublina ukarał go za to czerwoną kartką i goście musieli radzić sobie w dziesiątkę.

Gol na 2-0 padł w 71. minucie. Tym razem uderzał Kaliniec, ale jego strzał zdołał wybronić bramkarz Tomasovii. Na miejscu był jednak Piotr Krawczyk, który dobił uderzenie kolegi.

1-0 Kaliniec (21)
2-0 Krawczyk (71)

Resovia: Pietryka - Makorin, Sękowski, Domoń, Fedan (88. Surmiak) - Dziedzic (61. Bereś), Nikanowycz, Kaliniec, Świechowski, Ogrodnik (74. Rop) - Krawczyk (78. Buczek)

Tomasovia: Bartoszyk - Kozyra (62. Karwacki), Groborz, Chwała, Bojarczuk - Smoła (46. Mazurkiewicz), Raczkiewicz, Skiba, Paskiw, Orzechowski (46. Chłoń) - Żurawski

Sędziował: Wojciech Rak (Lublin). Żółte kartki: Fedan, Krawczyk - Skiba, Kozyra. Czerwona kartka: Groborz (29, za popchnięcie chłopca podającego piłki)

źródło: polskieligi.net / własne