2014-04-16 18:48:02

Karpaty Krosno wygrały w Kraśniku. Zwycięski gol Fundakowskiego

Po zwycięstwie nad Resovią Karpaty Krosno pokonały kolejny zespół z czuba tabeli. Krośnianie ograli w Kraśniku miejscową Stal, a zwycięską bramkę zdobył Marek Fundakowski.

Podopieczni Szymona Szydełki po weekendowej wygranej w środku tygodnia poszli za ciosem i wygrali mecz wyjazdowy na trudnym terenie.

Spotkanie przy ul. Żwirki i Wigury 2 w Kraśniku zakończyło się skromnym zwycięstwem ļ 1-0. Mecz toczył się głównie w środku pola. Stal Kraśnik częsciej utrzymywała się przy piłce, jednak nic z tego nie wynikało.

Już w 18. minucie wspaniałą asystą popisał się Bartosz Madeja, który rzucił piłkę za plecy obronców pod nogi Marka Fundakowskiego. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Fundakowski nie dał najmniejszych szans golkiperowi gospodarzy popisując się ładnym strzałem przy  słupku.

Po bramce nadal więcej z gry mieli gospodarze, jednak nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Kolejne bardzo dobre zawody zagrała linia obrony Karpat.

10 minut po przerwie w świetniej sytuacji znalazł się Albert Telesz, który oddał strzał po długim słupku, jednak świetną interwencją popisał się Krzysztof Mazur.

Chwilę później bardzo dobrze w obronie zachował się napastnik Karpat Bartłomiej Buczek, który zapobiegł bramce po strzale Filipa Drozda.

W dalszej części spotkania Stal Kraśnik biła głową w mur, którym w dniu dzisiejszym była obrona gości z Krosna.

0-1 Fundakowski (18)

Stal Sanok: Mazur –-Leziak, Matysiak, Pietroń, Gawron, Ryczek, Chamera, Mielniczuk, Szewc, Drozd, Chrzanowski

Karpaty Krosno: Hajduk - Kapuściński, Zych, Chmielowski, Telesz, Wierdak, Popielarz (86. Stanisz), Madeja (65. Kasza), Walaszczyk, Buczek (84. Jęczkowski), Fundakowski (76. Kasperkowicz)

Sędziował: Witold Kwaśny (Sędziszów Małopolski).
Żółte kartki: Kłyk - Madeja, Kasza.