2014-03-22 20:07:20

Piast Tuczempy wywiózł trzy punkty z Niska

Piłkarze Piasta Tuczemp wygrali 2-1 z Sokołem Nisko w wyjazdowym meczu 18. kolejki 4 ligi podkarpackiej.

Początkowe minuty należały do graczy Sokoła Nisko, którzy opanowali środek boiska stwarzając groźniejsze sytuacje bramkowe. W 5. minucie ładnym uderzeniem popisał się Piotr Sojecki, a chwilę później powinno być 1-0 dla gospodarzy. Sojecki podał do Grzegorza Woźniaka, a jego dokładne dośrodkowanie zmarnował Mateusz Surdy pudłując z najbliższej odległości.

W 13. minucie po rzucie rożnym idealnej sytuacji dla Piasta Tuczempy nie wykorzystał Mateusz Hołub. Napastnik gości nie pomylił się już przy kolejnej okazji - po kiksie bramkarza Sokoła Łukasza Pliszki skierował piłkę do pustej bramki.

Po stracie gola gospodarze nie zwalniali tempa i nadal groźnie atakowali kończąc akcje nieznacznie niecelnymi strzałami. Tuż przed końcem połowy Maciej Nalepa pewnie wybronił groźny strzał Michała Serafina.

Wyrównująca bramka padła w 54. minucie. Bardzo ładnym strzałem z ok. 25 metrów popisał się Grzegorz Woźniak skutecznie lobując bramkarza gości. Gospodarze chcieli pójść za ciosem, ale Piast grał poprawnie w defensywie i skutecznie rozbijał ich ataki.

W ostatnich 20 minutach znowu przewagę osiągnęli podopieczni Marka Strawy. Z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Karol Wota, a uderzenia Mateusza Hołuba i Łukasza Czuba pewnie wyłapał bramkarz gospodarzy.

W 85. minucie Piast przeprowadził kolejną składną akcje, którą skutecznie zakończył Grzegorz Gierczak zdobywając bramkę na wagę trzech punktów.

Mecz, który jak przyznał trener gości Marek Strawa był "na remis", zakończył się zwycięstwem drużyny o tą jedną akcje skuteczniejszą. Gratulując drużynie Piasta wyróżnić należy Mateusza Hołuba, a wśród gospodarzy poprawny występ zanotował Artur Lebioda oraz strzelec bramki Grzegorz Woźniak.

0-1 Hołub (20)
1-1 Woźniak (54)
1-2 Gierczak (85)

Sokół: Pliszka - Lebioda, Stepień, Kobylarz (65. Tyczyński), Surdy (74. Kiełbowicz), Myszka, Dyba, Woźniak, Serafin, Majowicz (89. Kwiatkowski), Sojecki (78. Madej)

Piast : Nalepa - Kud, Jaroch, Szuflita, Wielgosz, Mikulec, Sas, Pasaj, Czub (90+1. Socha), Iwański (59. Gierczak), Hołub (90+2. Stopyra). Sędziował : Rafał Greń (Rzeszów). Widzów: 150

źródło: polskieligi.net / własne (knowy)

Tabela po sobotnich meczach 18. kolejki: 4 liga podkarpacka 2013/2014 - tabela, statystyki