Damian Kołtański został nowym piłkarzem Podhala Nowy Targ. 23-letni ofensywny pomocnik przenosi się do drugoligowca z Polonii Środa Wielkopolska.
Damian Kołtański ma za sobą bardzo udany sezon w trzeciej lidze. W barwach Polonii Środa Wielkoposka rozegrał 33 spotkania ligowe, a każde z nich rozpoczynał w podstawowym składzie. Zdobył 15 bramek i zanotował dwie asysty, będąc jednym z najważniejszych zawodników ofensywy zespołu ze Środy Wielkopolskiej.
Nowy piłkarz Podhala najlepiej czuje się na pozycji ofensywnego pomocnika, ale może również występować na obu skrzydłach. Jest zawodnikiem lewonożnym, który ma zwiększyć rywalizację i możliwości zespołu w grze ofensywnej.
Kołtański był w akademii Lecha Poznań
23-latek jest wychowankiem Szóstki Śrem. Później rozwijał swoje umiejętności w akademii Lecha Poznań. Na poziomie seniorskim reprezentował rezerwy "Kolejorza", Wisłę Puławy oraz Polonię Środa Wielkopolska.
Kołtański jest drugim zawodnikiem pozyskanym przez Podhale podczas letniego okna transferowego. Wcześniej do drużyny prowadzonej przez Tomasza Kuźmę dołączył Tobiasz Kubik z GKS-u Tychy.
























































