Zakończony
Izolator Boguchwała 3
Karpaty Krosno 1
IV liga podkarpacka
Zakończony
Bogdanka LUK Lublin 3
Aluron CMC Warta Zawiercie 1
PlusLiga - faza play-off
Zakończony
Developres Rzeszów 1
PGE Budowlani Łódź 3
TauronLiga - faza play-off
Zakończony
Asseco Resovia 1
PGE Projekt Warszawa 3
PlusLiga - faza play-off
Zakończony
Zagłębie Sosnowiec 0
Stal Stalowa Wola 0
II liga
Jutro, 12:00
Wisła II Kraków -
Korona II Kielce -
III liga, gr. IV
Jutro, 12:00
Star Starachowice -
Naprzód Jędrzejów -
III liga, gr. IV
Jutro, 13:00
Błażowianka Błażowa -
Wisłok Wiśniowa -
IV liga podkarpacka
Jutro, 13:00
Czarni Jasło -
Ekoball Stal Sanok -
IV liga podkarpacka
Jutro, 14:00
Stal Gorzyce -
Cosmos Nowotaniec -
IV liga podkarpacka
Jutro, 16:00
Świt Szczecin -
Podbeskidzie Bielsko-Biała -
II liga
Jutro, 16:00
Sokół Kleczew -
Śląsk II Wrocław -
II liga
Jutro, 16:00
Wiślanie Skawina -
Chełmianka Chełm -
III liga, gr. IV
Jutro, 16:00
Świdniczanka Świdnik -
Czarni Połaniec -
III liga, gr. IV
Jutro, 16:00
Igloopol Dębica -
Sokół Nisko -
IV liga podkarpacka
Jutro, 17:00
Sokół Kolbuszowa Dolna -
Avia Świdnik -
III liga, gr. IV
Jutro, 17:00
Stal Kraśnik -
Wisłoka Dębica -
III liga, gr. IV
Jutro, 17:30
Korona Kielce -
Piast Gliwice -
Ekstraklasa
Jutro, 18:00
Puszcza Niepołomice -
Znicz Pruszków -
I liga
Jutro, 18:00
Resovia -
KKS 1925 Kalisz -
II liga
Jutro, 20:30
Legia Warszawa -
Widzew Łódź -
Ekstraklasa
Jutro, 20:30
Górnik Łęczna -
Śląsk Wrocław -
I liga
02.05, 11:00
Polonia Przemyśl -
Stal Łańcut -
IV liga podkarpacka
02.05, 14:00
Rekord Bielsko-Biała -
ŁKS II Łódź -
II liga
02.05, 14:45
Aluron CMC Warta Zawiercie -
Bogdanka LUK Lublin -
PlusLiga - faza play-off
02.05, 15:00
Sparta Kazimierza Wielka -
Cracovia II -
III liga, gr. IV
02.05, 16:00
ŁKS Łowisko -
Legion Pilzno -
IV liga podkarpacka
02.05, 16:00
Raków Częstochowa -
Górnik Zabrze -
Puchar Polski
02.05, 17:00
Arka Gdynia -
Górnik Zabrze -
Ekstraklasa
02.05, 17:00
Raków Częstochowa -
Jagiellonia Białystok -
Ekstraklasa
02.05, 17:00
Siarka Tarnobrzeg -
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski -
III liga, gr. IV
02.05, 19:00
KS Wiązownica -
Błękitni Ropczyce -
IV liga podkarpacka
02.05, 19:30
ŁKS Łódź -
Pogoń Siedlce -
I liga
02.05, 19:30
Miedź Legnica -
Stal Mielec -
I liga
02.05, 19:30
Pogoń Grodzisk Mazowiecki -
Wieczysta Kraków -
I liga
02.05, 20:15
Motor Lublin -
Lech Poznań -
Ekstraklasa
03.05, 12:00
Sandecja Nowy Sącz -
Podhale Nowy Targ -
II liga
03.05, 12:15
GKS Katowice -
Bruk-Bet Termalica Nieciecza -
Ekstraklasa
03.05, 13:00
Pogoń-Sokół Lubaczów -
Podlasie Biała Podlaska -
III liga, gr. IV
03.05, 14:30
Ruch Chorzów -
Odra Opole -
I liga
03.05, 14:30
Hutnik Kraków -
Warta Poznań -
II liga
03.05, 14:45
Zagłębie Lubin -
Cracovia -
Ekstraklasa
03.05, 14:45
PGE Projekt Warszawa -
Asseco Resovia -
PlusLiga - faza play-off
03.05, 17:00
Chrobry Głogów -
GKS Tychy -
I liga
03.05, 17:00
LKS Czeluśnica -
JKS Jarosław -
IV liga podkarpacka
03.05, 17:30
Pogoń Szczecin -
Wisła Płock -
Ekstraklasa
03.05, 19:30
Chojniczanka Chojnice -
Olimpia Grudziądz -
II liga
03.05, 20:15
Stal Rzeszów -
Wisła Kraków -
I liga
04.05, 18:00
Polonia Bytom -
Polonia Warszawa -
I liga
04.05, 19:00
Radomiak Radom -
Lechia Gdańsk -
Ekstraklasa

Marek Zub przed meczem z Wisłą Kraków: Nie wyrwę wszystkich zębów na raz

fot. archiwum
fot. archiwum
Stal Rzeszów w niedzielę 3 maja o godz. 20:15 zagra z Wisła Kraków. Przed tym pojedynkiem na konferencji prasowej pojawił się trener Marek Zub, który mówił m.in. o możliwych zmianach w sztabie, końcówce sezonu, problemach drużyny oraz sytuacji zdrowotnej przed meczem.

Możliwe zmiany w sztabie Stali Rzeszów

Jednym z pierwszych tematów poruszonych podczas konferencji były medialne doniesienia dotyczące zmian w sztabie szkoleniowym Stali Rzeszów po zakończeniu sezonu. Marek Zub nie chciał mówić o konkretach, ale potwierdził, że rozmowy w klubie trwają.
 
- Rozmowy trwają, także tylko tyle mogę na ten temat powiedzieć. Ile tych zmian będzie, jakie w konsekwencji one się okażą, na ten moment jeszcze konkretów nie mamy - powiedział trener Stali Rzeszów.
 
Szkoleniowiec zaznaczył, że nie chodzi o gwałtowne rozbudowywanie sztabu, ale raczej o naturalne ruchy i rotacje wewnątrz klubu. Wspomniał również o akademii i możliwości wprowadzania do pracy przy pierwszym zespole osób, które wcześniej zdobywały doświadczenie w strukturach młodzieżowych.
 
Z mojej perspektywy tutaj nie chodzi o jakieś rozbudowywanie czy zmiany istotne, bo mamy w zasadzie pełne spektrum pracy z zespołem przez trenerów i asystentów obsadzone. Tutaj chodzi bardziej o taką dynamikę zmian również wewnątrz akademii - dodał.

Stal Rzeszów chce dograć sezon na poważnie

Choć Stal Rzeszów ma już tylko teoretyczne szanse na włączenie się do walki o baraże, Marek Zub podkreślił, że zespół nie zamierza odpuszczać końcówki sezonu. Trener nie planuje również radykalnych decyzji personalnych tylko dlatego, że sytuacja w tabeli jest trudna.
 
Na pytanie, czy w ostatnich meczach w kadrze mogą zabraknąć zawodników, którzy nie będą częścią drużyny w kolejnym sezonie, odpowiedział zdecydowanie.
 
Nie, nie. Ja do końca chcę i cały czas tak prowadzę narrację z zawodnikami, z drużyną, żeby do ostatniego meczu ta grupa, z którą pracuję tutaj bardzo ogólnie od trzech lat, miała okazję grać i budować tę wartość zespołu - mówił Marek Zub.
 
Trener Stali zaznaczył, że odchodzący piłkarze wciąż są bardzo ważni dla jakości gry i organizacji drużyny.
 
Nie wyrwę wszystkich zębów na raz podczas tej jedynej okazji. Wszyscy są gotowi, ze wszystkich chcę korzystać - podkreślił szkoleniowiec.

Sytuacja zdrowotna w Stali Rzeszów

Na koniec konferencji trener został zapytany o sytuację kadrową. Do treningów wrócili Vladislav Krasouski oraz Ksawery Kukułka, choć nie pracowali jeszcze na pełnych obrotach.
 
- Wrócili już do treningów. Dzisiaj nie trenowali jeszcze na pełnych obrotach, ale byli już na boisku, w związku z tym jest duża nadzieja i duże prawdopodobieństwo, że będą do dyspozycji w niedzielę - powiedział Marek Zub.
 
Niepewna jest natomiast sytuacja Oliwiera Sławińskiego, który po ostatnim meczu trenuje indywidualnie.
 
Oli Sławiński też trenuje indywidualnie po meczu z ŁKS-em. Ma problemy z nogą, także jego stan zdrowia na dzisiaj jest jeszcze niewiadomy, jeżeli chodzi o możliwość występu - zakończył szkoleniowiec Stali Rzeszów.
 
YouTube Thumbnail
Play
Czytaj także
Komentarze
Uwaga! Teraz komentarze są domyślnie ukryte, aby poprawić komfort korzystania z serwisu. Kliknij przycisk „Zobacz komentarze”, aby je wyświetlić i dołączyć do dyskusji.