2024-04-15 17:17:20

Gala MMA Hegemon w Sanoku. Łukasz Rysz wygrał w walce wieczoru [WYNIKI, ZAPIS WALK]

Na zdjęciu bohaterowie walki wieczoru na gali Hegemon w Sanoku: Łukasz Rysz (z lewej) i Wojciech Wojtasik.
Na zdjęciu bohaterowie walki wieczoru na gali Hegemon w Sanoku: Łukasz Rysz (z lewej) i Wojciech Wojtasik.
Za nami debiutancka gala organizacji Hegemon, którą z pewnością można udać za udaną. Nie brakowało emocji, rozstrzygnięć przed czasem przez TKO, było też jedno poddanie. Podczas gali w Sanoku odbyło się 12 walk. Sprawdźcie wyniki i zapis wideo wszystkich pojedynków.
 
W miniony weekend organizacja Hegemon oficjalnie zadebiutowała na rynku polskiego MMA. Pierwsza gala, za zorganizowaniem której stali przedstawiciele klubu Texom Samuraj Sanok, odbyła się w hali Centrum Sportowo-Dydaktycznego Uczelni Państwowej w Sanoku.
 
Podczas sobotniego wieczoru do oktagonu weszło 24 zawodników, którzy stoczyli 12 walk. W większości w formule MMA, ale były także pojedynke K1. W walce wieczoru doszło do rewanżu Łukasza Rysza (Samuraj Sanok) z Wojciechem Wojtasikiem (AK Champion). Emocji nie brakowało.

Efektowna wygrana Oskara Poźniaka

Podczas pierwszego tego typu wydarzenia w Sanoku znakomicie zaprezentowali się miejscowi zawodnicy Texom Samuraja Sanok, którzy wygrali we wszystkich swoich pojedynkach.
 
Z bardzo dobrej strony pokazali się także zawodnicy Spartakusa Rzeszow, którzy również wygrali swoje walki.
 
Szczególnie efektowna było zwycięstwo Oskara Poźniaka, który po bardzo dynamicznej walce wygrał z Kordianem Półchłopkiem z MMA Krosno przez mocne ciosy kolanami na wątrobę już w pierwszej rundzie.
 
Znowu przez poddanie wygrał Gracjan Kęsicki, który bardzo szybko udusił Krystiana Kawalca z AK Champion.

Mocna walka Marka Grędysy z Szymonem Petką

Dobrą formę udowodnił inny zawodnik AK Champion, Marek Grędysa. Doświadczony fighter zmierzył się z pochodzącym z Sanoka Szymonem Petką (obecnie Kotwica Team Kraków).
 
Po trzyrundowej walce decyzją sędziów wygrał Marek Grędysa, ale Szymon Petka pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.
 
Sanoczanin otrzymał sporo mocnych ciosów, ale w decydującej rundzie zdołał się odbudować i miał nawet Grędysę w dosiadzie. By odwrócić losy tego starcia zabrakło już jednak czasu, bo dwie pierwsze rundy zdecydowanie wygrał przedstawiciel AK Champion.
 
Trzy rundy trwała także walka Romana Kuziva (Texom Samuraj Sanok), który jednak mocno zdominował Eryka Smagę i zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów.
 
 
Roman Kuziv (Samuraj Sanok) chwilę przed walką z Erykiem Smagą.

Rewanż Łukasza Rysza z Wojciechem Wojtasikiem

Głównym punktem wieczoru była rewanżowa walka Łukasza Rysza (Texom Samuraj Sanok) z Wojciechem Wojtasikiem (AK Champion) w kat. 84 kg. Pierwszy raz obydwaj zawodnicy spotkali się podczas gali Carpathian Warriors XIII w Przemyślu. Wtedy na punkty zwyciężył Wojtasik.
 
Rewanż również odbył się na pełnym dystansie trzech rundy i także tym razem o wyniku przesądzili sędziowie. Tym razem nie obyło się bez kontrowersji.
 
Przez większość walki Łukasz Rysz szukał obalenia, ale Wojciech Wojtasik dość skutecznie odpierał jego ataki i - nawet jeśli sanoczanin sprowadzał rywala do parteru - to nie robił mu specjalnej krzywdy. W trzeciej rundzie natomiast to zawodnik AK Champion przez chwilę zdominował rywala w parterze.

Uderzenia poniżej pasa i kontrowersyjny werdykt

Walka była przerywana aż trzykrotnie z powodu uderzeń poniżej pasa, co według wielu obserwatorów było mocno dyskusyjne. Obydwaj zawodnicy mieli jednak trochę więcej czasu, by się zregenerować.
 
W całej walce zdecydowanie lepiej kondycyjnie wyglądał Wojciech Wojtasik i w pierwszej chwili mogłoby się wydawać, że to on sięgnie po wygraną.
 
Ostatecznie jednak sędziowie zdecydowali inaczej - jednogłośnie orzekli zwycięstwo Łukasza Rysza. Jak udało nam się ustalić po gali sędziowie kierowali się przede wszystkim większą aktywnością sanoczanina, który przez większość pojedynku szukał okazji do zakończenia walki w parterze.
 
Czy to słuszna decyzja? Nie nam to oceniać. Całą walkę możecie obejrzeć poniżej i sami wyciągnąć wnioski.
 
Jedno jest jednak pewne - cała sytuacja stwarza doskonałą okazję do rewanżu, a my szczerze mówiąc bardzo chętnie zobaczylibyśmy trzecie starcie obydwu panów. Miejmy nadzieję, że wkrótce do tego dojdzie. 

Gala MMA Hegemon w Sanoku [OFICJALNE WYNIKI]:

Łukasz Horodejczuk pok. Piotra Ochrymiuka

Łukasz Horodejczuk (Texom Samuraj Sanok) pokonał Piotra Ochrymiuka (Fit Point MMA Włodawa) przez TKO w 1:52 pierwszej rundy (kat. 58 kg, amator MMA, kadeci).
 
 

Ewelina Huta-Kozłowska pok. Oliwię Bugajską

Ewelina Huta-Kozłowska (Texom Samuraj Sanok) pokonała Oliwię Bugajską (Fight House Nowy Sącz) na punkty (kat. 60 kg, amator K1, seniorzy).
 
 

Sylwester Komarski pok. Szymona Łobko

Sylwester Komarski (Texom Samuraj Sanok) pokonał Szymona Łobko (Fit Point MMA Włodawa) przez niejednogłośną decyzję sędziów (kat. 77 kg, amator MMA, juniorzy).
 
 

Adam Wójtowicz pok. Michała Dzierwę

Adam Wójtowicz (Fight House Nowy Sącz) pokonał Michała Dzierwę (Ralph Gracie Rzeszów) przez TKO w 2:43 pierwszej rundy (kat. 80 kg, K1 PRO AM).
 
 

Oskar Poźniak pok. Kordiana Półchłopka

Oskar Poźniak (Spartakus Rzeszów) pokonał Kordiana Półchłopka (MMA Krosno) przez TKO w 2:33 pierwszej rundy (kat. 66 kg, MMA SEMI-PRO).
 
 

Rafała Bugno pok. Michała Skrobacza

Rafał Bugno (Gorlicki Klub Sportów Walki) pokonał Michała Skrobacza (Ralph Gracie Rzeszów) przez TKO w 1:35 drugiej rundy (kat. 76 kg, K1 PRO-AM).
 
 

Gracjan Kęsicki pok. Krystiana Kawalca

Gracjan Kęsicki (Spartakus Rzeszów) pokonał Krystiana Kawalca (AK Champion) przez poddanie w 1:44 pierwszej rundy (kat. 77 kg, MMA SEMI-PRO).
 
 

Mateusz Ciałowicz pok. Dawida Orzechowskiego

Mateusz Ciałowicz (Grappling Kraków) pokonał Dawida Orzechowskiego (AK Champion) przez jednogłośną decyzję sędziów (kat. 82 kg, MMA SEMI-PRO).
 
 

Roman Kuziv pok. Eryka Smagę

Roman Kuziv (Texom Samuraj Sanok) pokonał Eryka Smagę (Fanatic Gym Nowy Sącz) przez jednogłośną decyzję sędziów (kat. 70 kg, MMA SEMi-PRO).
 
 

Marek Grędysa pok. Szymona Petkę

Marek Grędysa (AK Champion) pokonał Szymona Petkę (Kotwica Team Kraków) przez niejednogłośną decyzję sędziów (kat. +100 kg, MMA SEMI-PRO).
 
 

Stanisław Ogorzałek pok. Kamila Dziechciarza

Stanisław Ogorzałek (Fanatic Team Nowy Sącz) pokonał Kamila Dziechciarza (Sportowe Zagłębie) przez TKO w 2:12 pierwszej rundy (kat. -100 kg, MMA SEMI-PRO).
 


WALKA WIECZORU: Łukasz Rysz pok. Wojciecha Wojtasika

Łukasz Rysz (Texom Samuraj Sanok) pokonał Wojciecha Wojtasika przez jednogłośną decyzją sędziów (kat. 84 kg, MMA SEMI-PRO).
 
 
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

NIE GŁOSUJE NA OSZUSTA FIOŁKA 2024-04-17 14:57:43

Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!

Antyfikołek 2024-04-18 10:59:16

Na fikołka głosują tylko klejmany, elgiebety i odsiadujący wyrok na Załężu. Nikt normalny nie głosuje na tego pajaca i oszusta.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij