2024-04-10 19:04:20

Karpaty Krosno pokonały LKS Czeluśnica i awansowały do finału

Karpaty Krosno pokonały 5-0 w meczu wyjazdowym LKS Czeluśnica i zameldowały się w finale Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Krosno!

Karpaty Krosno rano pożegnały się z trenerem Kamilem Witkowskim, by wieczorem, pod wodzą jego dotychczasowego asystenta, Waldemara Szafrana, pewnie zwyciężyć w półfinale Okręgowego Pucharu Polski z zespołem z krośnieńskiej klasy okręgowej, LKS Czeluśnica.

Drużyna prowadzona przez dobrze znanego w Krośnie Kamila Walaszczyka nie zaskoczyła wyżej notowanych rywali i nie była w stanie podjąć równorzędnej walki w tym spotkaniu.

Karpaty od początku meczu przeważały na boisku, co zaowocowało pierwszym trafieniem Denysa Demianenko. Niespełna pięć minut później po indywidualnej akcji prowadzenie krośnian podwyższył Karol Wajs.

Przed przerwą przyjezdni uspokoili nieco grę, a po zmianie stron szybko podwyższyli swoje prowadzenie. Stało się to za sprawą bramki zdobytej przez Szymona Stasika

Kilka minut później na 4-0 trafił Vadym Maschenko, a w 80. minucie wynik spotkania na 5-0 ustalił wprowadzony wcześniej na boisko Dmytro Sula

0-1 Denys Demianenko (22.)
0-2 Karol Wajs (27.)
0-3 Szymon Stasik (48.)
0-4 Vadym Maschenko (53.)
0-5 Dmytro Sula (80.)

LKS Czeluśnica: Zając - Honkisz, Sabik, Walaszczyk, Urban, Meier, Melgaco, Kasperkowicz, Toure, Y'Tai, Hudyma
Karpaty Krosno: Perchel - Oberman, Duda, Prytykovskyi, Akhmedov, Filipchuk, Stasik, Maschenko, Wajs, Demianenko, Geci