Sokół Sieniawa przegrał na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Sokół Sieniawa przegrał w Ostrowcu Świętokrzyskim (fot. Radek Kuśmierz)
Sokół Sieniawa przegrał przedświąteczny mecz z Ostrowcem Świętokrzyskim 0-3.

W przedświąteczne piątkowe popołudnie swoją kolejkę 3.ligi gr IV rozegrała drużyna KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, która ugościła na własnym terenie Sokoła Sieniawa.

Na premierową bramkę przyszło nam jednak poczekać całą pierwszą połowę. W 45.minucie między słupki trafił Dominik Pisarek. Był to strzał z rzutu karnego, który wywalczył dla miejscowych Kyrył Senko- faulowany chwilę wcześniej w polu karnym.

Druga połowa ponownie rozpoczęła się na korzyść KSZO. Po raz drugi w tym meczu celny był Pisarek, który podwyższył w 54.minucie prowadzenie na 2-0. Gospodarze szli za ciosem i dokładali kolejne dobre trafienia. Tym razem trzeciego gola dla Ostrowca Świętokrzyskiego wpakował rywalom Łukasz Mazurek. Dwie asysty na swoim koncie zapisał sobie Senko.

W 75.minucie Sokół miał swoją szansę na bramkę. Arbiter za niedozwolone zagranie jednego z zawodników podyktował "jedenastkę" dla przyjezdnych. Piłkę na wapnie ustawił Sebastian Kwaczreliszwili, ale jego strzał obronił Oskar Klon. Ostatecznie trzy punkty zostały w Ostrowcu, a podopieczni Roberta Chmury muszą się pogodzić z porażką.

1-0 Dominik Pisarek (45-rzut karny)
2-0 Dominik Pisarek (54)
3-0 Łukasz Mazurek (67)

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski: (tylko skład wyjściowy) Klon - Domagała, Jarzynka, Mężyk, Brągiel, Kołoczek, Drlik, Zimnicki, Senko, Kramarz, Pisarek.

Texom Sokół Sieniawa: Wierchowski - Mróz, Wawryszczuk, Martinez, Kwaczreliszwili, Fedan (65. Kiełbasa), Wróblewski (65. Stankiewicz), Więckowski, Kaczor, Padiasek, Czajkowski.