Koniec meczu
Ekwador 0
Curaçao 0
gr. E - MŚ 2026
Koniec meczu
Tunezja 0
Japonia 4
gr. F - MŚ 2026
Koniec meczu
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 54
Cellfast Wilki Krosno 36
Metalkas 2. Ekstraliga
Koniec meczu
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 54
Innpro ROW Rybnik 36
Metalkas 2. Ekstraliga
Koniec meczu
Stelmet Falubaz Zielona Góra 47
Betard Sparta Wrocław 43
PGE Ekstraliga
Koniec meczu
Sokół Sieniawa 2
Strug Tyczyn 0
Baraże o awans do 4 ligi
Koniec meczu
Hiszpania 4
Arabia Saudyjska 0
gr. H - MŚ 2026
Koniec meczu
Pres Grupa Deweloperska Toruń 61
Orlen Oil Motor Lublin 29
PGE Ekstraliga
Koniec meczu
Belgia 0
Iran 0
gr. G - MŚ 2026
Koniec meczu
Urugwaj 2
Republika Zielonego Przylądka 2
gr. H - MŚ 2026
Koniec meczu
Nowa Zelandia 1
Egipt 3
gr. G - MŚ 2026
Koniec meczu
Argentyna 2
Austria 0
gr. J - MŚ 2026
Koniec meczu
Francja 3
Irak 0
gr. I - MŚ 2026
Koniec meczu
Norwegia 3
Senegal 2
gr. I - MŚ 2026
Koniec meczu
Jordania 1
Algieria 2
gr. J - MŚ 2026
Koniec meczu
Betard Sparta Wrocław 51
Gezet Stal Gorzów 39
PGE Ekstraliga
Koniec meczu
Portugalia 5
Uzbekistan 0
gr. K - MŚ 2026
Koniec meczu
Anglia 0
Ghana 0
gr. L - MŚ 2026
Koniec meczu
Panama 0
Chorwacja 1
gr. L - MŚ 2026
Koniec meczu
Kolumbia 1
DR Konga 0
gr. K - MŚ 2026
Dziś, 21:00
Bośnia i Hercegowina -
Katar -
gr. B - MŚ 2026
Dziś, 21:00
Szwajcaria -
Kanada -
gr. B - MŚ 2026
Jutro, 03:00
Czechy -
Meksyk -
gr. A - MŚ 2026
Jutro, 03:00
RPA -
Korea Południowa -
gr. A - MŚ 2026
Jutro, 19:00
Innpro ROW Rybnik -
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź -
Metalkas 2. Ekstraliga
Jutro, 22:00
Curaçao -
Wybrzeże Kości Słoniowej -
gr. E - MŚ 2026
Jutro, 22:00
Ekwador -
Niemcy -
gr. E - MŚ 2026
26.06, 01:00
Japonia -
Szwecja -
gr. F - MŚ 2026
26.06, 01:00
Tunezja -
Holandia -
gr. F - MŚ 2026
26.06, 04:00
Paragwaj -
Australia -
gr. D - MŚ 2026
26.06, 04:00
Turcja -
USA -
gr. D - MŚ 2026
26.06, 18:00
Pres Grupa Deweloperska Toruń -
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa -
PGE Ekstraliga
26.06, 20:30
Betard Sparta Wrocław -
Bayersystem GKM Grudziądz -
PGE Ekstraliga
26.06, 21:00
Norwegia -
Francja -
gr. I - MŚ 2026
26.06, 21:00
Senegal -
Irak -
gr. I - MŚ 2026

Michał Knapp przed Texom European Individual Ice Speedway Championship: Mam duszę wojownika

fot. materiały prasowe (na zdjęciu Michał Knapp)
fot. materiały prasowe (na zdjęciu Michał Knapp)
Trzynaste, dwunaste, jedenaste i osiemnaste miejsce. Takie lokaty zajmował Michał Knapp w Indywidualnych Mistrzostwach Europy, jakie Polak zajmował w ostatnich czterech latach. W tym roku nasz jedyny reprezentant przyjedzie do Sanoka z wyraźnym celem – chce wreszcie pokazać, że potrafi skutecznie rywalizować z konkurentami. Pomóc w tym ma m.in. dużo lepszy sprzęt niż kiedyś. Texom European Individual Ice Speedway Championship już w najbliższą sobotę i niedzielę na torze „Błonie”. Początek zawodów zarówno 24 jak i 25 lutego o 14.00.

– Do Texom European Ice Speedway Championship w Sanoku zostało już niewiele czasu. Napięcie w teamie pewnie rośnie. Jaki cel postawisz sobie przed zawodami?

– Jestem bojowo nastawiony do tego turnieju. Liczę na to, że limit pecha wyczerpałem w Szwecji i teraz będzie tylko lepiej. Chciałbym w tym roku pokazać na co mnie stać i udowodnić, że Michał Knapp ma duszę wojownika, bo takim się czuję. Mam nadzieję, że kibice zobaczą, że coś w tym sporcie jednak potrafię jeszcze zdziałać.

– W eliminacjach do mistrzostw świata w Örnsköldsvik zająłeś 14. miejsce. Mogło być zdecydowanie lepiej, gdyby nie wydarzenia z pierwszego biegu…

– Tak, w moim inauguracyjnym wyścigu najechał na mnie Jesper Iwema, co spowodowało całkowitą destrukcję mojego nowego motocykla. Na pozostałą część zawodów musiałem więc przesiąść się na rezerwową maszynę, na której ścigałem się w zeszłym roku w Sanoku. Już wtedy widać było, że ten sprzęt nie spisywał się zbyt dobrze. Jechałem na tym motocyklu w sposób zachowawczy, a wiadomo, że taka jazda nie może przynieść niczego dobrego. Na domiar złego sędzia trochę mnie skrzywdził, pozbawiając w sumie dwóch punktów, co przesądziło o kiepskim końcowym wyniku.

– Czy w takich momentach przychodzą chwile zwątpienia?

– W tym roku jeszcze taka chwila nie przyszła i mam nadzieję, że się nie pojawi. Chociaż po tej kraksie z Jasperem Iwemą i uszkodzeniu sprzętu, wiedziałem, że te zawody się dla mnie skończyły. Jeśli pytasz o momenty zwątpienia, to takie miałem w zeszłym roku, po moim ostatnim wyścigu w Sanoku. Nic wtedy nie szło po mojej myśli, cały czas miałem tylko pod górkę. Miałem spore wątpliwości, czy kontynuować swoją przygodę z ice speedwayem. Ale ostatecznie postanowiłem próbować dalej. Z założenia sporty motorowe polegają na tym, że zawodnicy się ścigają i wyjeżdżają na tor, by wywalczyć jak najlepszą lokatę. Ja nie czerpię przyjemności z samego pokazania się przed publiką. To mija się z celem. To, że odczuwam zawód swoją postawą, jest naturalne. Wiadomo, że żaden z zawodników nie chce przyjmować na torze samych upokorzeń, tylko walczyć i zdobywać punkty. Ja do tej pory nie miałem odpowiedniego sprzętu, by skutecznie rywalizować z innymi. W tym roku. dzięki pomocy Polskiego Związku Motorowego oraz Macieja Polnego ze Speedwayevents.pl oraz moich sponsorów zakupiłem sprzęt, który mi pasuje i czuję się na nim dobrze. Jak już jednak wspomniałem, nie byłem w stanie zbyt wiele na nim pokazać. Ale jestem dobrej myśli.

– Czyli dało się ten sprzęt uratować?

– Mój sztab mechaników dzielnie pracował nad tym, by uszkodzony motocykl odbudować. Wszystko na szczęście jest na dobrej drodze. W Sanoku będę mógł ten sprzęt sprawdzić w boju i w końcu się wykazać. Liczę, że wyciągnę z tego motocykla tyle, ile będzie się dało i pozwoli to na skuteczną rywalizację z konkurentami.

– Które miejsce zadowoli Cię więc w tegorocznych mistrzostwach?

– To jest zawsze pytanie, na które najtrudniej mi się odpowiada. Wiadomo, że chciałoby się jak najwięcej. Cieszyłbym się z pierwszej ósemki, ale nie ma co ukrywać – stawka jest mocna i będzie z kim rywalizować. Każdy ma wysokie ambicje.

– Kto w takim razie Twoim zdaniem jest faworytem do złota?

– Myślę, że Luca Bauer będzie chciał się odgryźć Franzowi Zornowi i odebrać mu tytuł. Na pewno tę dwójkę widzę również i w tym roku na podium. Kto będzie trzeci? Trudno powiedzieć, choć pewnie Szwed Jimmy Olsen również należy do faworytów.

– Pierwsze kroki w ice speedwayu stawia także Twój brat, Miłosz. Jak przebiega jego rozwój?

– Tak, Miłosz również połknął bakcyla. W tym roku podczas dwóch weekendów mieliśmy okazję wspólnie potrenować. Dostrzegam w nim potencjał. Jeździ rozważnie, z głową i pomysłem. Wiadomo, że treningu to coś innego niż jazda w zawodach, ale wydaje mi się, że już teraz poradziłby sobie, jadąc spod taśmy w czwórkę. Jeśli będzie miał okazję, by trochę więcej potrenować, to spokojnie będzie mógł rywalizować w zawodach rangi mistrzostw Europy.

– Czy zatem doczekamy się braterskiego duetu na wspólnych zawodach?

- W tym sezonie raczej nie, ale być może uda się w przyszłym. Najpierw będziemy chcieli bratu załatwić klub, by mógł podpisać kontrakt, a także podejmiemy rozmowy z Polskim Związkiem Motorowym na temat licencji dla Miłosza. Na pewno będziemy się starali o udział w jakimś turnieju i niewykluczone, że wkrótce spotkamy się razem na torze.

Bilety
Trwa sprzedaż biletów na wydarzenie w Sanoku. Przygotowano pakiety biletowe na dwa dni z ice speedwayem na torze „Błonie”, można też zaopatrzyć się w wejściówki osobno na każdy dzień. Ceny są identyczne jak przed rokiem. Sprzedaż prowadzona jest online – na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Cennik
Pakiety dwudniowe
VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)
599 zł – normalny
349 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia
Trybuna
99 zł – normalny
79 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)
Korona Stadionu:
79 zł – normalny
59 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Bilety na jeden dzień (sobota lub niedziela)
VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)
349 zł – normalny
199 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia
Trybuna:
59 zł – normalny
49 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)
Korona Stadionu:
49 zł – normalny
39 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)
Dzieci do lat 6 – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem

Źródło: materiały prasowe
Czytaj także
Komentarze
Uwaga! Teraz komentarze są domyślnie ukryte, aby poprawić komfort korzystania z serwisu. Kliknij przycisk „Zobacz komentarze”, aby je wyświetlić i dołączyć do dyskusji.