2024-01-20 15:13:41

sparing: Resovia - Wisła Puławy 0-0

Resovia zremisowała bezbramkowo z Wisłą Puławy (fot. Radek Kuśmierz)
  W pierwszym sparingu w ramach zimowych przygotowań Resovia zremisowała bezbramkowo z drugoligową Wisłą Puławy.

Piłkarze Resovii mają za sobą pierwszy mecz kontrolny. "Pasiaki" zmierzyły się z Wisłą Puławy, a spotkanie zostało rozegrane w formacie 2x45 na sztucznym boisku Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli.

Przez pierwsze 30. minut na boisku niewiele się działo. Śliska murawa i mocno wiejący wiatr nie ułatwiały zawodnikom rywalizacji, a gra toczyła się głównie w środku pola.

Pierwsza dogodna sytuacja dla podopiecznych Rafała Ulatowskiego pojawiła się dopiero w 37. minucie. Po dośrodkowaniu Adriana Łyszczarza z rzutu rożnego futbolówkę do bramki mógł skierować Kornel Osyra, ale jeden z zawodników Wisły wybił ją z linii bramkowej.

Chwilę później zza 16.metrów uderzał Bartłomiej Ciepiela, ale tuż obok słupka. Po pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy remis.

Czterech piłkarzy z Akademii zagrało w drugiej połowie

W drugiej połowie po stronie Resovii szansę pokazania się otrzymało czterech zawodników z młodzieżowej drużyny. W 58. minucie po kombinacyjnej akcji Bielendy z Modrzejewskim swoją szansę miał Mikołaj Marciniec, ale uderzył nad poprzeczką.

W końcówce większą inicjatywę przejawiali rzeszowianie, jednak nie zdołali tego udokumentować i pierwszy sparing zakończył się remisem.

W drużynie Resovii nie było żadnych zawodników testowanych. W związku z drobnymi kontuzjami i przemęczeniem w meczu kontrolnym nie zagrali natomiast Bartłomiej Wasiluk, Filip Mikrut, Maciej Górski, Rafał Mikulec, Kelechukwu Ibe-Torti.

Resovia - Wisła Puławy 0-0 (0-0)

Resovia: (I połowa) Branislav Pindroch - Dylan Lempereur, Karol Chuchro, Kornel Osyra, Radosław Adamski, Wołodymyr Zastawnyj, Radosław Bąk, Radosław Kanach, Marcin Urynowicz, Adrian Łyszczarz, Bartłomiej Ciepiela.

(II połowa) Michał Gliwa - Bartłomiej Eizenchart, Hlib Buchał, Mateusz Bondarenko, Jerzy Tomal, Kamil Mazek, Dawid Pieniążek (70 Jakub Jaroch), Mateusz Bielenda, Mikołaj Modrzejewski, Lucio Ceci, Mikołaj Marciniec.

Wisła Puławy: Paweł Łakota (46 Oskar Mielcarz) - Jan Flak, Radosław Seweryś, Łukasz Wiech, Danian Pawłas, Karol Noiszewski, Krystian Puton, Damian Kołtański, Kamil Kargulewicz, Mateusz Klichowicz, Maciej Bortniczuk.

Od 46. minuty grali także: Robert Janicki, Kamil Kumoch, Janusz Nojszewski, Przemysław Skałecki, zawodnik testowany, zawodnik testowany. Od 70. minuty grali także: Kacper Szymanek, Adam Gałązka, Mateusz Kaczmarek.