2023-12-21 18:32:39

Jaki smartwatch dla sportowca wybrać w 2024?

Podobne tematy smartwach sport
Uprawiając sport, zawodowo czy rekreacyjnie, chcemy kontrolować swoje postępy. Wiele osób prowadzących aktywny tryb życia posiada smartwatch, który rejestruje ich ruch, spalone kalorie i parametry. Zegarki sportowe wspierają zdrowie i pomagają utrzymać plan treningowy.

Smartwatche do twojego stylu życia

Inteligentne zegarki towarzyszą nam już od kilku lat. Mają wbudowany krokomierz, który mierzy przebyty dystans, dzięki czemu wiemy, ile ruszaliśmy się każdego dnia. Dane ze smartwatcha odczytać można po połączeniu go bezprzewodowo z telefonem przez Bluetooth. Informacje o aktywności pojawią się w aplikacji zainstalowanej na smartfonie.

Ogromną zaletą smartwatchy jest to, że wykrywają nasz ruch po założeniu na rękę, niezależnie od tego, gdzie znajduje się telefon. Dzięki temu możemy uprawiać każdy sport. Wystarczy jedynie założyć zegarek na rękę. Dodatkowo na ekranie każdego modelu możemy sprawdzić godzinę, więc szybki spacer będzie w pełni kontrolowany.

Zegarki sportowe na każdy rodzaj aktywności

Każdy sportowiec chciałby mieć kontrolę nad swoimi postępami. I najnowsze zegarki sportowe to umożliwiają. Takie modele jak Garmin Epix są stworzone nie tylko do joggingu. Umożliwiają też pływanie, jazdę na rowerze czy narciarstwo. Mają wyjątkowy design, a wzmocniona obudowa czyni je odpornymi na zarysowania, co pozwala uprawiać też sporty wyczynowe i zespołowe.

Na siłowni sprawdzi się też smartwatch Garmin Fenix 7, którego funkcje można ustawiać bezpośrednio na ekranie urządzenia. Podczas ćwiczeń nie potrzebujesz telefonu, który schowaj w bezpiecznym miejscu. Wciąż będziesz mieć możliwość rejestrowania różnych ćwiczeń - wystarczy zmienić aktywność po zejściu z bieżni czy ćwiczeniach siłowych.

Jak dbać o zdrowie ze smartwatchem?

Smartwatche mają szereg funkcji przydatnych nie tylko sportowcom. Pozwalają na odbieranie połączeń, wiadomości SMS i powiadomień z poczty mailowej i portali społecznościowych. Nowoczesne zegarki, takie jak Garmin Instinct dbają o kondycję, zdrowie i bezpieczeństwo. Ten produkt sprawdzi się w terenie - posiada barometr, wysokościomierz i pozwala wysłać sygnał SOS. Model ten wyposażony jest w:

  1. GPS,

  2. pulsoksymetr,

  3. monitor snu.

Korzystając ze smartwatcha sprawdzisz też poziom stresu, cukru, płynów i ilość spalonych kalorii.

Proste w obsłudze smartwatche może nosić też dziecko. Przydadzą się na treningu i wyjściu ze znajomymi. Rodzic może na bieżąco sprawdzić lokalizację na ekranie swojego smartfona. Polecamy zakupić zegarek sportowy już młodym zawodnikom. Sprawdzając swoje postępy, będą oni mieli motywację do większego zaangażowania i łatwiej utrzymają zdrowy tryb życia.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij