2023-12-16 15:59:00

Niespodzianka w Krośnie! Karpaty-PANS pokonały MKS COPCO Imielin

Karpaty-PANS Krosno wygrały drugi mecz z rzędu! (fot. Karpaty-PANS)
Karpaty-PANS Krosno niespodziewanie pokonały 3-0 MKS COPCO Imielin w meczu 12. kolejki 1 ligi siatkówki kobiet. MVP spotkania uznana została rozgrywająca Karpat, Amelia Bogdanowicz.

Pierwszy punkt w meczu zdobyły siatkarki MKS-u COPCO Imielin po zagrywce Sandry Łebek. Chwilę później ekipa gości wyszła nawet na dwupunktowe prowadzenie 5-3, ale to było jedyne ich prowadzenie w tym secie. Karpaty-PANS Krosno odrobiły straty i powiększały przewagę. Ostatecznie pierwszą partię wygrały podopieczne Szymona Czekaja 25-17.

Drugi set miał podobny przebieg. Również w połowie seta gospodynie osiągnęły sporą przewagę, którą kontrolowały już do końca. Bardzo dobrze spisywały się Julia Szczolokowa oraz Julia Bartczak w ekipie Karpat. Ostatecznie w drugim secie wygrały Karpat 25-18. W miedzyczasie szkoleniowiec gości, Rafał Kalinowski zdecydował się na zmianę rozgrywającej miejsce Łebek zajęła Kamila Śmietana.

Trzecia partia miała najbardziej wyrównany przebieg. Tak było do stanu 12-11. Później udany zagrywki Małgorzaty Kuczyńskiej i gospodynie zdobyły trzy punkty z rzędu. Chwilę później na zagrywce popisała się Bartczak i Karpaty osiągnęły przewagę sześciu "oczek" (18-12). Ostatecznie tę partę gospodynie wygrały 25-20 i w całym meczu niespodziewanie triumfowały 3-0. MVP spotkania została uznana Amelia Bogdanowicz, rozgrywająca Karpat-PANS Krosno.

Karpaty-PANS Krosno - MKS COPCO Imielin 3-0 (25-17, 25-18, 25-20)

Karpaty-PANS Krosno: Jankowska, Klisiak, Bartczak, Bogdanowicz, Kuczyńska, Szczolokowa

MKS COPCO Imielin: Łebek, Mackiewicz, Wardęga, Mroczke, Pustelnik, Paroń oraz Śmietana