2023-11-25 14:11:23

Wieczysta Kraków rozgromiła Karpaty Krosno

Wieczysta Kraków / fot. Paulina Chochołowska
Karpaty Krosno przegrały 0-5 na wyjeździe z Wieczystą Kraków w rozegranym awansem meczu 18. kolejki 3 ligi gr. IV.

Bez niespodzianki zakończył się dzisiejszy mecz w Krakowie. Wieczysta w rozgrywanym awansem pierwszym meczu rundy wiosennej pokonała u siebie krośnieńskie Karpaty i skutecznie zrewanżowała się swoim rywalom za porażkę na inaugurację sezonu.

Mecz ten zgodnie z planem, od groźnych ataków rozpoczęli gospodarze, co przyniosło wymierny skutek w postaci bramki byłego reprezentanta Polski, Michała Pazdana z 9. minuty spotkania. Zakmnął on świetnie akcje na dalszym słupku i po dośrodkowaniu zdobył bramkę strzałem głową.

Na podwyższenie prowadzenia Wieczystej nie trzeba było długo czekać - w 16. minucie do siatki zespołu przyjezdnych trafił bowiem Maciej Jankowski

Karpaty próbowały się "odgryźć" i w kolejnym fragmencie meczu grały nieco skuteczniej w defensywie. Mecz ten dzięki temu wyrównał się, jednak wciąż widać było lekką przewagę gospodarzy.

Wieczysta kolejny bieg wrzuciła w końcówce pierwszej połowy, kiedy to w 41. i 44. minucie zdobyła bramki na 3. i 4-0. Ich autorami byli Manuel Torres oraz Maciej Jankowski.

Pechowo, bramkę samobójczą zdobył jeszcze w 48. minucie Damian Jędryas, ustalając tym samym wynik tego spotkania.

Karpaty przegrały po raz dwunasty w sezonie i zimę spędzą na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Wieczysta jest samodzielnym liderem.

1-0 Michał Pazdan (9.)
2-0 Maciej Jankowski (16.)
3-0 Manuel Torres (41.)
4-0 Maciej Jankowski (44.)
5-0 Damian Jędryas (48. sam.)

Wieczysta Kraków: Letkiewicz - Favorov, Skrobański, Pazdan, Pietrzak, Torres, Góralski, Moulin, Łysiak, Zivec, Jankowski
Karpaty Krosno: Perchel - Gazda, Stasz, Jędryas, Olszewski, Filipchuk, Demianenko, Radulj, Gawle, Jaba, Djoulou