2023-11-18 14:30:35

Wieczysta Kraków rozbiła Star Starachowice i wygrała rundę jesienną!

Wieczysta Kraków liderem po rundzie jesiennej. Podopieczni Sławomira Peszki rozbili dziś Star Starachowice aż 5-1 i przypieczętowali swoją pozycję w tabeli.

Początek spotkania rozpoczął się od ataków miejscowych. Już po minucie czujność golkipera Staru sprawdził Zivec, a potem Jankowski, ale początkowo dobrze dysponowany Lipiec nie dał się zaskoczyć.

Mimo, że to Wieczysta cały czas prowadziła grę przyjezdni próbowali się odgryzać. Groźnie zrobiło się po główce Szymona Stanisławskiego, ale na posterunku był tym razem Letkiewicz i popisał się znakomitą interwencją.

Na zdobycie pierwszego gola kibice w Krakowie czekali do 39. minuty. Manuel Torres dograł z prawej strony do Michała Fidziukiewicza, a ten z okolicy "szesnastki" skierował futbolówkę do bramki.

Wieczysta dobiła rywali w drugiej połowie

W drugą połowę dobrze weszli piłkarze ze Starachowic. W 51. minucie po kontrze uderzał Szymon Stanisławski, a Letkiewicz sparował to uderzenie na rzut rożny. Po kornerze do siatki trafił Michał Wcisło i było 1-1.

Odpowiedź gospodarzy była jednak błyskawiczna. Trzy minuty później zamieszanie pod bramką rywali wykorzystał Jacek Góralski i lider 3 ligi znów był na prowadzeniu. W kolejnych minutach Wieczysta dobiła rywali. W 76. minucie z dobitki trafił Manuel Torres, potem swoje dołożył Denys Favorov, a w doliczonym czasie gry okazałe zwycięstwo przypieczętował Dawid Kiedrowicz.

1-0 Michał Fidziukiewicz (39)
1-1 Michał Wcisło (51)
2-1 Jacek Góralski (54)
3-1 Manuel Torres (76)
4-1 Denys Favorov (86)
5-1 Dawid Kiedrowicz (90+)

Wieczysta Kraków: Letkiewicz - Faworow, Skrobański, Pazdan, Pietrzak - Torres (85;Kiedrowicz), Góralski (85 Sławczew), Moulin (63 Pakułami), Jankowski, Żivec (63 Danielak) - Fidziukiewicz (72 Aralica).

Star Starachowice: Lipiec - Styczyński (79 Gębura), Bracik, Zając, Stefański - Handzlik (61 Śliwiński), Duda, Ambrozik (61 Kośmider), Puton (69 Kot), Wcisło - Stanisławski (79 Palonek).