2023-11-05 19:45:14

Polonia Przemyśl wreszcie wygrała. Trzy punkty w Sanoku

Polonia Przemyśl wygrała w Sanoku z Ekoball Stalą Sanok 1-0 (fot. Grzegorz Gajdzik / archiwum)
Piłkarze Polonii Przemyśl skromnie pokonali Ekoball Stal Sanok w meczu 15. kolejki 4 ligi podkarpackiej.

Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze. Na samym początku meczu dwa celne strzały w światło bramki oddali zawodnicy z Sanoka, jednak pewnie poradził sobie z nimi golkiper Polonii Przemyśl.

Już pierwszy wypad na bramkę Ekoball Stali Sanok zakończył się golem dla przyjezdnych. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska przytomnie w polu karnym zachował się Carvalho Matheus, który dostawił nogę i pokonał interweniującego Dariusza Półkoszka.

W 22. minucie kolejną sytuację mieli gospodarze. Strzału z narożnika pola karnego spróbował Szymon Słysz. Był on jednak niecelny. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Ekoballu Stali Sanok, jednak zawodnicy gospodarzy nie potrafili stworzyć więcej klarownych sytuacji.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, czyli od ataku podopiecznych trenera Pawła Załogi. Dziewięć minut po przerwie świetną sytuację na doprowadzenie do remisu miał Marcin Sobol. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał strzał głową, był on jednak minimalnie niecelny.

Goście odpowiedzieli celnym strzałem w 74. minucie. Po stałym fragmencie gry do strzału doszedł jeden z zawodników gości, jednak i tym razem na miejscu był Dariusz Półkoszek.

Wiele emocji przyniósł doliczony czas gry. W 93. minucie Szymon Barszczak sfaulował w swoim polu karnym zawodnika Polonii, za co otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji musiał opuścić plac gry. Rzut karny jednak został wyłapany przez golkipera gospodarzy.

Chwilę później ostatnią szansę na wyrównanie mieli gospodarze. Przed polem karnym gości sfaulowany został... bramkarz Dariusz Półkoszek, który udał się tam, aby pomóc swojej drużynie. Strzał z rzutu wolnego wylądował jednak na murze i po chwili sędzia zakończył spotkanie.

0-1 Carvalho Matheus  (11)

Ekoball Stal Sanok: Półkoszek - Sz. Słysz,  Sobol, Barszczak, Gawlewicz, K. Słysz (75. Padiasek), Lorenc (85. Tabisz), Kloc (75. Gierczak), Maślany (68. Czyrny), Zieliński (68. Domaradzki), Płocica.

Polonia Przemyśl: Artym - Czuryk, Koshevarov, Jasiński, K. Janas (81. Walczyszewski), Komarovskyi, Carvalho Matheus, Havryk (54. D. Janas), Yatsura, Borges, Błahuciak.

Sędziował: Tomasz Warzocha (Rzeszów).

Żółte kartki: Sobol, Barszczak - Koshevarov, Carvalho Matheus.
Czerwona kartka: Barszczak (90+3, druga żółta).