2023-10-19 10:21:00

Miasto Szkła Krosno odrobiło straty i pokonało Deckę Pelplin!

Miasto Szkła Krosno pokonało Deckę Pelplin 82-72! (fot. Dariusz Błażejowski)
Miasto Szkła Krosno dopiero w ostatniej kwarcie wyszło na prowadzenie w meczu 6. kolejki z Decką Pelplin i wygrało mecz 82-72. To już piąte zwycięstwo krośnian!

Lepiej mecz rozpoczęli koszykarze Decki Pelplin prowadzeni przez legendę koszykówki z Łańcuta, Dariusza Kaszowskiego. Goście objęli prowadzenie, które kontrolowali do końca trzeciej kwarty.

Pierwszą kwartę goście wygrali trzema punktami (17-14), ale kolejną już sześcioma i na przerwę schodzili przy wyniku 37-28. W trzeciej odsłonie Miasto Szkła Krosno dążyło do odrobienia strat, ale ekipa z nad morza kontrolowała to wszystko i po trzeciej kwarcie mieliśmy wynik 57-48.

Od początku czwartej kwarty koszykarze Miasta Szkła Krosno wzięli się ostro do pracy. Sygnał do ataku dał Radosław Trubacz, który akcją 3+1 zniwelował znacznie straty. Chwilę później za dwa trafił Przemysław Wrona i gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (64-63).

Ostatecznie rozpędzeni gospodarze wygrali wojnę nerwów w końcówce meczu i pokonali Deckę Pelplin 82-72.

Miasto Szkła Krosno - Decka Pelplin 82-72 (14-17, 14-20, 20-20, 34-15)

Miasto Szkła Krosno: Trubacz 21 (6x3), Jaworski 0, Zagórski 1, Sobiech 5, Łałak 10 (1x3, 4 as.) oraz Rasnick 19 (6 as., 5 str., 2 prz.), Jankowski 14 (3x3, 8 zb.), Wrona 12 (3 str., 3 bl.), Griszczuk 0

Decka Pelplin: Davis 19 (3x3), Janik 0, Kędel 9 (1x3), Stryjewski 9 (9 zb., 11 as., 4 str.), Janiec 0 oraz Konopatzki 9 (13), Sadło 7, Dzierżak 14 (2x3), Szymański 5 (1x3)