2023-09-30 16:42:30

Wieczysta Kraków w efektownym stylu pokonała Unię Tarnów!

Wieczysta Kraków w efektownym stylu pokonała Unię Tarnów 6-1 i odnotowała siódme zwycięstwo w tym sezonie.

Początkowe ataki miejscowych nie przynosiły oczekiwanych efektów. Duża zasługa w tym golkipera Unii Tarnów, który w pierwszej połowie zdecydowanie się wyróżniał.

Napór miejscowych z każdą minutą jednak się nasilał i w 20. minucie Michał Fidziukiewicz otworzył wynik tego spotkania. Do przerwy podopieczni Sławomira Peszko nie poszli jednak za ciosem i tuż przed przerwą Unia Tarnów doprowadziła do wyrównania. Po rzucie wolnym piłkę głową do własnej bramki skierował Hennos  Asmelash

Prawdziwe piłkarskie emocje rozpoczęły się w drugiej połowie. Trzy minuty po zmianie stron do siatki trafił Knasmullner, a w 57. minucie piłkę do własnej bramki skierował Bartosz Bis i Wieczysta prowadziła już 3-1.

W 60. minucie drugą bramkę na swoje konto dopisał Michał Fidziukiewicz, a później w ciągu 5. minut dublet ustrzelił Manuel Torres i przypieczętował efektowne zwycięstwo Wieczystej Kraków.

1-0 Michał Fidziukiewicz (20)
1-1 Hennos Asmelash (44-sam)
2-1 Christoph Knasmullner (48)
3-1 Bartosz Bis (57-sam)
4-1 Michał Fidziukiewicz (60)
5-1 Manuel Torres (62)
6-1 Manuel Torres (67)

Wieczysta Kraków: Sapielak - Asmelash (79 Bąk), Faworow, Skrobański, Pietrzak - Łysiak (79 Bargiel), Góralski, Moulin (68 Gamrot), Knasmüllner (58 Torres), Żivec (68 Danielak) - Fidziukiewicz

Unia Tarnów: Frankowski - Surma, Ziewiec, Baran, Biś - Sojda (74 Bajorek), Piotrowski (85 Radczenko), Tkaczuk (66 Wardzała), Kron, Mida (74 Galara) - Bator.