2023-09-30 17:09:42

Efekt nowej miotły nie zadziałał! Karpaty przegrały z Chełmianką

Karpaty Krosno przegrały u siebie 3-4 z Chełmianką Chełm w meczu 10. kolejki 3. ligi gr. IV.

Efekt nowej miotły nie zadziałał w przypadku krośnieńskich Karpat. Choć było bardzo blisko przełamania!

Po zmianie trenera i pokaźnym zwycięstwie w środku tygodnia w Okręgowym Pucharze Polski podopieczni trenera Kamila Witkowskiego podjęli u siebie Chełmiankę Chełm.

Mecz w Krośnie obfitował w wiele sytuacji i oczywiście bramek. Prowadzenie w tym spotkaniu objęli w 10. minucie przyjezdni, dla których po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym trafił Adam Nowak.

Karpaty po stracie bramki odważniej zaatakowały, co krośnieńskiej drużynie bardzo się opłaciło. Już w 16. minucie precyzyjnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wyrównał Mateusz Hudzik, a nieco ponad dziesięć minut później, kapitalny strzał z 30 metrów oddał Dawid Król, zdobywając tym samym bramkę z gatunku "stadiony świata" i wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

Goście nie potrafili otrząsnąć się po tym lepszym fragmencie gry Karpat i do przerwy krośnianie zdołali utrzymać prowadzenie.

A tuż po zmianie stron podwyższyli je, gdy po płaskiej wrzutce w pole karne, akcje świetnie zamknął Jaba Phkhakadze, dokładając nogę i kierując futbolówkę do pustej bramki.

Chełmianka wróciła w tym meczu do gry w 69. minucie, gdy niekryty w polu karnym Karpat Bartłomiej Korbecki pewnie skierował piłkę do siatki.

Kilka minut później był już remis po bramce zdobytej przez Krystiana Mroczka. Napastnik gości po indywidualnej akcji na skrzydle oddał "chytry" strzał pokonując bramkarza zespołu z Krosna.

Dwie minuty później w konsekwencji otrzymiania dwóch żółtych kartek z boiska wyleciał Denys Demianenko, osłabiając tym samym swój zespół.

Goście przejęli inicjatywę w końcówce i niestety dla gospodarzy i ku niezadowoleniu trybun coraz groźniej atakowali bramkę krośnian.

Aż w końcu, w jednej z ostatnich akcji meczu Krystian Mroczek strzałem głową pokonał Michała Perchela, zapewniając tym samym wygraną swojej drużyny.

Chełmianka wygrałą po raz szósty w sezonie i wspięła się w górę ligowej tabeli. Karpaty z siedmioma porażkami pozostają w strefie spadkowej.

3-4 Krystian Mroczek (90+4.)

Karpaty Krosno: Perchel - Gazda, Hudzik, Demianenko, Król, Djoulou, Radulj, Lusiurz, Gawle, Phkhakadze, Geci
Chełmianka Chełm: Grzywaczewski - Nowak, Stępień, Mroczek, Ofiara, Korbecki, Pendel, Groborz, Wiatrak, Bednara, Karbownik
Sędziował: Mateusz Czerwień

3 liga gr. IV - wyniki meczów 10. kolejki:

Komentarze: 19

Biba 2023-09-30 18:31:10

Szkoda szkoda ale jest progres 3 bramki strzelone.

,,Szczel setę ,,. 2023-09-30 18:43:13

Rozgonić to w cholere, zostawić swoich chłopaków nawet kosztem spadku, który jest i tak nieunikniony. W następnym meczu Krawczyk do bramki, bo dzisiaj na niej wisiał ręcznik, gol między nogami, nie ruszał d...y na ,,piątke,,. Czy trener nie widział,że Olek w drugiej połowie nie miał już sił, a jego stroną goście zdobywali bramki. Wstyd, nie ma tłumaczeń i koniec.

Krośnianin 2023-09-30 18:45:33

Byłem u wróżki i mi powiedziała że dopóki ten wieśniak co nie mówi "tyko GODA" tadzio będzie "ochraniaczem" na stadionie to Karpaty nie wygrają u siebie żadnego meczu bo on pecha wszystkim przynosi !!! - dlatego z koszykówki sie go już pozbyli !!!

parr 2023-09-30 18:55:45

Dla tych sierot to nawet 5:0 to byłby niebezpieczny wynik, bo by przegrali 5:6

Pik 2023-09-30 19:59:53

Jeżeli klub pozyskał tak dobrego sponsora to natychmiast trzeba kupić ofensywnego pomocnika i środkowego napastnika ,a nie czekać na przerwę zimową bo to już będzie za późno.

Piotr 2023-09-30 20:11:06

Do Pik:
A czy to jest poważny sponsor czy tylko na kampanię w...?
Zobaczymy

Pik do Piotr 2023-09-30 20:57:45

Jeżeli będzie tak jak piszesz to czarno to widzę,następne kilka lat kiblowania w czwartej lidze.

Do pik 2023-09-30 20:59:15

Okienko transferowe dawno juz zamkniete wiec sam mozesz sobie kupic ale gazete w kiosku......

Pik 2023-09-30 21:06:18

Zawodnicy którzy nie mają podpisanego kontraktu zmieniają jeszcze kluby zwróć uwagę na transfer Wiązownica który ściągnął Serafina a Cosmosu Nowotaniec który zasilił Lychodski z Górnika Łęczna .

B 2023-09-30 21:26:18

3 bramki a mogło być szczerze 7.Utrzymania nie zrobisz z bramkarzem 2007 sorry ale taka prawda

~anonim 2023-09-30 22:17:31

Jak Wam bramkarz wybronił 4 punkty z 5 to nie było gadki. Teraz nagle bramkarz a z przodu kaszanka(nie bornie bramkarza), a na środku nie ma chłopa z jajem co rzuci piłkę na bok, o napastniku nie wspomnę duet Zarzyka-Płuocha wychodzi dzisiaj i orze boisko na Legionów i gorzej nie zagra

do anonima 2023-09-30 22:58:07

Ale oni grali w okręgówce a 3 liga

~anonim 2023-09-30 23:10:47

Kriwo do bramki, młody nam żadnego meczu nie wybronił, jakie 4- 5 punktów wybronił? dzisiaj z prawą stroną dzieli się bramkami, ile razy Hudzik mu d****e ratował ?

Kibic 2023-10-01 00:34:01

W 9 meczach kiedy bronił ten mlody Karpaty straciły 14 bramek, czyli tyle ile drużyny z czołówki. Problem w tym, że pomijając dzisiejsze 3 strzelone, w poprzednich 9 zdobyły łącznie 3. Więc jakby nie w obronie do tej pory był problem...

~anonim 2023-10-01 09:43:50

Ewidentnie 3 punkty uciekły przez bramkarza i tego prawego obrońcę, którego trener powinien zmienić zaraz po przerwie, trzecia bramka jest na koncie tego egzotycznego zawodnika, który piłki nie potrafi przyjąć, a robi to w polu karnym. Tak więc o porażce zadecydowały indywidualne ,, wielbłądy ,, wyżej wymienionych.

Boruc 2023-10-01 11:49:09

Z Krawczykiem w bramce ten mecz byłby wygrany

Kibic Karpat 2023-10-01 14:37:38

Niestety, ale fatalne bledy indywidualne zaważyły na przegranej. Wprowadzenie zawodnicy w wiekszosci zawiedli. Jeden z graczy w końcówce traci po raz kolejny piłkę po której idzie groźna akcja. Bramkarz, przynajmniej dwie bramki są jego, ale to młody chłopak i jeszcze mnóstwo meczów nam wybroni mam nadzieję. Zeby byc fair, nie mozna obwiniac bramkarza. Nasz napastnik mial setke i tez nie wykorzystal. Natomiast walczyl w tym meczu i harowal naparawde niesamowicie Niestety, ale strata indywidualna o której pisał ktoś wyżej zaważyła na stracie czwartej bramki. Widać było natomiast zmianę w grze i to jest pozytyw. Przy okazji, to niektórym przydałoby się odrobinę pokory. Ten paluszek przy ustach po strzelonej bramce przez jednego z zawodnikow.... a na koniec:. Szacunek za walkę

Kbic 2023-10-01 18:05:34

A ten czarny co wszedł na boisko w drugiej połowie i jego wielbłądy.Trenerze przecież widziałeś co wyprawiał w Szebniach , każdy junior jest lepszy od niego.Przez takie zmiany to my meczów nie wygramy.To zawodnik który powinien gra w B klasie max.