2023-09-30 17:09:59

Cosmos Nowotaniec wysoko pokonał u siebie Koronę Rzeszów

Cosmos Nowotaniec pewnie pokonał u siebie 3-0 Koronę Rzeszów w meczu 10. kolejki IV ligi podkarpackiej.

Lider IV ligi podkarpackiej, Cosmos Nowotaniec pewnie pokonał na własnym boisku outsidera w ligowej stawce, Koronę Rzeszów.

Od początku spotkania gospodarze narzucili własne warunki, choć przyjezdni początkowo umiejętnie się bronili. Mieli przy tym sporo szczęścia w kilku sytuacjach, w których zawodnicy Cosmosu pudłowali w dogodnych okazjach.

W końcu, w 22. minucie podopieczni trenera Grzegorza Pastuszaka dopięli swego. Bramkę wyprowadzającą gospodarzy na prowadzenie zdobył Hubert Pieszczoch

Obraz gry od tego momentu nie uległ zmianie. To gospodarze starali się kontrolować wydarzenia na boisku, Korona jednak potrafiła, a raczej próbowała się faworytowi rozgrywek odgryźć. Ich próby były jednak nieskuteczne.

W drugiej części meczu gra początkowo toczyła się głównie w środku pola. Kilkanaście minut upłynęło, aż gospodarze zaczęli stwarzać coraz to groźniejsze okazje do zdobycia bramki.

W końcu, w 60. minucie zdołali oni podwyższyć prowadzenie za sprawą trafienia Stanislava Mykytseya.

W 80. minucie przysłowiową "kropkę nad i" postawił jeszcze Bruno Henrique de Morais Crespo, pieczętując tym samym zwycięstwo swojej drużyny.

Cosmos, z ośmioma zwycięstwami w dziesięciu spotkaniach pozostaje liderem IV ligi podkarpackiej. Korona, z zaledwie jednym punktem na koncie, pozostaje ostatnią drużyną w ligowej stawce.

1-0 Hubert Pieszczoch (22.)
2-0 Stanislav Mykytsey (60.)
3-0 Bruno Henrique de Morais Crespo (80.)

Cosmos Nowotaniec:Shkarban - Pinchuk, Mykytsey, Lykhovydko, Pieszczoch, Gomułka, Khomchenko, Kalemba, Verbnyy, Nahornyi, Piotrowski
Korona Rzeszów: Wilk - Suknarowski, Halamaka, Mazur, Zieliński, Y Tai, Mroszczyk, Pałac, Mendes, Kula, Faubourg
Sędziował: Maksymilian Ciak