2023-09-02 20:52:10

Korona Rzeszów bez szans w starciu z rezerwami Stali!

Stal II Rzeszów w odmłodzonym składzie nie miała większych problemów z pokonaniem Korony. Decydujące ciosy podopieczni Sławomira Szeligi zadali w drugiej połowie, a ekipa z Załęża wciąż pozostaje bez zdobyczy punktowej w tym sezonie.

Na początku spotkania ciężko było dostrzec przewagę którejś ze stron. Lepiej jednak piłką operowali piłkarze Stali II Rzeszów i z każdą minutą stwarzali coraz większe zagrożenie pod bramką Korony.

W 24. minucie podopieczni Sławomira Szeligi objęli prowadzenie. Arsen Hrosu wbiegł w pole karne, w sporym zamieszaniu pod bramką piłka odbiła się od Maksymiliana Suknarowskiego i wpadła do siatki. W dalszej części spotkania brakowało klarownych sytuacji, aż do końcówki pierwszej połowy.

Wtedy pojawiła się jedna z nielicznych sytuacji dla przyjezdnych. Alexis Mendes dograł do Patryka Zielińskiego, ale golkiper "biało-niebieskich" bez trudu wychwycił to uderzenie.

Po zmianie stron idealną okazję na wyrównanie znów miałą Korona, jednak znów skutecznością nie popisał się Zieliński, a potem Aliaksei Shyla. Dodatkowo na koniec tej sytuacji arbiter odgwizdał spalonego.

W odpowiedzi uderzał Kacper Plichta, ale trafił tylko w słupek. W 63. minucie znów do odrabiania strat ruszyła Korona, a konkretnie Ikai Sami, który przebiegł z futbolówką całą połowę boisko i na końcu uderzył obok słupka.

Arsen Hrosu ustrzelił dublet

Kolejne minuty toczyły się już pod dyktando Stali II Rzeszów. W 67. minucie znakomice obrońców przedryblował Arsen Hrosu, wpadł w pole karne, jednak minimalnie chybił. Chwilę później ten sam zawodnik juz się nie pomylił. Znakomicie uderzył zza pola karnego i futbolówka wpadła w samo okienko bramki.

W 75. minucie gospodarze podwyższyli rezultat. Po uderzeniu głową Kacpra Zborowskiego piłkę z rąk wypuścił Łukasz Świder i było 3-0. Sześć minut później w polu karnym sfaulowany został Arsen Hrosu. Sam poszkodowany podszedł do jedenastki i pewnym uderzeniem w lewy górny róg ustalił wynik spotkania.

1-0 Maksymilian Suknarowski (24-sam)
2-0 Arsen Hrosu (67)
3-0 Łukasz Śiwder (75-sam)
4-0 Arsen Hrosu (82-karny)
Stal II Rzeszów: Barzyk – Piwnicki  (60 Stankowski), Panasiuk, Dubiel, Hrosu, Zborowski, Zych , Koczera, Soja (85 Bania), Plichta (60 Jezierski), Bartkowiak (60 Rak)

Korona Rzeszów: Świder - Mazur, Suknarowski (68 Halamaka), Kula, Rusinek, Bober, Mendes, Pohorilly (76 Pałac), Shyla, Zieliński, Y Tai