2023-08-12 20:20:09

Cenny punkt Karpat Krosno w meczu z Podhalem Nowy Targ

Piłkarze Karpat Krosno zremisowali 1-1 w wyjazdowym pojedynku 3 ligi gr. IV z Podhalem Nowy Targ.

W pierwszej połowie obydwa zespoły nie stworzyły zbyt wiele okazji bramkowych.

Najlepszą miał chyba Mateusz Niedziałkowski, który w 35. minucie uderzał na bramkę Michała Perchela, ale minimalnie się pomylił.

Chwilę po zmianie stron groźnie uderzał Filip Karmański, ale bramkarz Karpat pewnie obronił. Dla gości okazję miał Denys Demianenko, ale na posterunku był golkiper Podhala Nowy Targ.

Karpaty Krosno wyszły na prowadzenie w 59. minucie meczu. Piłkę w pole karne wrzucił Bartosz Olszewski, a tam dopadł do niej Mateusz Hudzik i głową skierował do siatki. Z bramki wybijać futbolówkę próbował  jeszcze bramkarz Podhala, ale piłke przekroczyła już linię.

Podhale Nowy Targ wyrównało 20 minut później. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Maciej Hajdara, który strzałem głową z bliskiej odległości pokonał Michała Perchela.

W doliczonym czasie gry zakotłowało się w polu karnym Podhala Nowy Targ i krośnianie dość mocno sygnalizowali, że odgwizdany powinien być rzut karny. Sędzia jednak pozostał niewzruszony i spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

0-1 Mateusz Hudzik (59)
1-1 Maciej Hajdara (79)

Podhale Nowy Targ: Osobiński - Hajdara, Nokriosus, Chmelenko - Drobnak (84. Kawula), Karmański, Tymosiak (64. Turek), Purcha (64. Grzebieluch), Michota - Niedziałkowski (74. Kozarzewski), Antkowiak.

Karpaty Krosno: Perchel - Stasz, Hudzik, Olszewski - Smoleń, Damianenko, Król, Raduj (90. Szafran), Gawle (64. Wajs) - Jaba Pkhakadze  (70. Geci), Stasik (70. Gazda).

Sędziował: Norbert Chrząstek (Radom)
Żółte kartki: Karmański, Chmelenko –-Smoleń, Wajs, Perchel