2023-06-08 22:50:50

Bez niespodzianek podczas 1. Finału Indywidualnych Mistrzostw Polski 2023. Bartosz Zmarzlik zwycięzcą w Rzeszowie

W czwartkowe święto to właśnie Bartosz Zmarzlik, broniący tytułu z ubiegłego roku, zwyciężył 1. Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski rozgrywających się na stadionie w Rzeszowie. Podium uzupełniło dwóch zawodników Betard Sparty Wrocław: Maciej Janowski i Piotr Pawlicki.

Na trybunach pewnie nie była osoby, która wątpiłaby, że Bartosz Zmarzlik może zdominować czwartkowe zawody. Zawodnik Platinum Motoru Lublin 5 razy zwyciężył bieg i jeden raz dojechał do mety jako trzeci. Ostatecznie dało mu to 16 punktów + 1 dodatkowy jako nagrodę za największą ilość zwycięstw w tym meczu. Maciej Janowski zakończył to spotkanie z dorobkiem 13+3. Jego koledze z drużyny nie zabrakło wiele, by powalczyć o wyższą lokatę, jednak finalnie podium zamknął. W finale czwarte miejsce zajął Szymon Woźniak.

Jako zawodnik z „dziką kartą” pojechał Marcin Nowak, któremu udało się raz dojechać pierwszym. Reprezentant Texom Stali Rzeszów zdobył 6 punktów, zajmując 10. miejsce. Z kolei jedyny zawodnik Cellfast Wilków Krosno – Mateusz Świdnicki, swoje zmagania zakończył na 15. miejscu, zdobywszy jeden punkt.

Ku zaskoczeniu wielu kibiców, z zawodów wycofał się Janusz Kołodziej, który byłby pretendentem do znalezienia się w finale i być może wywalczenia całkiem wysokiej pozycji w tym finale, gdyby nie niedzielny mocny upadek w meczu ligowym. Dziś powodem zrezygnowania z jazdy były problemy sprzętowe.

Punktacja:

1. Bartosz Zmarzlik (Platinum Motor Lublin) - 16 (3,3,1,3,3,3) +1 za najwięcej wygranych biegów
2. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) - 13+3 (2,3,3,1,2,2)
3. Piotr Pawlicki (Betard Sparta Wrocław) - 12 (3,2,0,3,3,1)