2023-06-07 12:30:00

Daniel Myśliwiec: Jestem smutny, że żegnam się ze Stalą Rzeszów, ale nie wyobrażam sobie współpracy z ludźmi nieszczerymi

Daniel Myśliwiec nie wyobraża sobie współpracy z ludźmi nieszczerymi. (fot. Robert Skalski/Stal Rzeszów)
Daniel Myśliwiec nie wyobraża sobie współpracy z ludźmi nieszczerymi. (fot. Robert Skalski/Stal Rzeszów)
Idea sportu jest taka, żeby wygrywać i robić to na swoich zasadach. My robiliśmy wszystko, żeby tak było. Ja będę wszystko robił na swoich zasadach i wolę za te zasady umrzeć niż kalkulować i uprawiać politykę, bo taki jestem - mówi Daniel Myśliwiec i żegna się ze Stalą Rzeszów.
 
- Czego zabrakło Stali Rzeszów do awansu do finału baraży o awans do PKO Ekstraklasy?
 
- Bramek.
 
- Czy brakło Wam szczęścia? Bramka dla Bruk-Betu przypadkowa. Ruszliście ostro, ale zabrakło chyba skuteczności. Zagraliście całkiem inaczej niż w ostatnim meczu ligowym z tym rywalem.
 
- W tamtym meczu też mielismy pójść va banque tylko poszliśmy w innej strukturze. Zmieniliśmy strukturę presingu i duży szacunek dla moich piłkarzy, że w ciągu dwóch dni byli w stanie wznieść się na takim poziom. Chodzi o rozumienie strategii i efekty było widać. Jestem zachwycony naszą grą. Odpowiadając krótki zabrakło nam konkretów w polu karnym. Tyle ile byliśmy czasu na połowie przeciwnika, tyle ile razy byliśmy w jego polu karnym i nie zrobić z tego kilku bramek to możemy tylko żałować.
 
Niestety piłka polega na konkretach, na bramkach i na zwycięstwach. Pięknej gry nikt nie będzie pamiętał za kilka dnia. Będzie się pamiętać punkty i efekty. Jest mi niebywale smutno, że muszę żegnać się ze Stalą porażką i z moimi piłkarzami muszę rozstać się porażką na którą kompletnie nie zasłużyliśmy.
 
- Do 16-metra Wasza gra wyglądała znakomicie, ale najgroźniejsze sytuacje stwarzaliście po strzałach z dystansu.
 
- Zgadza się, ale też trzeba wziąć pod uwagę jakość przeciwnika. Nawet jak omijaliśmy linię presingu czy po prostu zepchnęliśmy Bruk-Bet na ich połowę to są maszyny. W takim pozytywnym znaczeniu to są maszyny, które bardzo dobrze trener Latal przygotował pod kątem fizycznym. W takiej agresywności wyróżniają się w tej lidze, są dwa levele wyżej do pozostałych.
 
To jest też klucz, bo można wygrać pojedynek umiejętnościami piłkarskimi. Czasami przy takim naporze rywali nawet w sytuacji jeden na jeden to jest trudno wygrać. Szczególnie jak wspominałem na konferencji przed meczowej, że gramy z niepełną regeneracją. Ten mecz potwierdził, że takie zespoły powinny grać dzień później. Byłoby to jeszcze większe SHOW, ale ludzie oglądajacy ten mecz nie mogą mieć poczucia straconego czasu. To była prawdziwa piłka, którą chcielibyśmy widzieć na naszych, polskich boiskach zawsze.
 
- Żegna się Pan ze Stalą Rzeszów w swoim stylu, czyli ofensywnym...
 
- Porażką.
 
- (śmiech) Co prawda porażką, ale w dobrym stylu. Natomiast chyba to był dobry sezon Stali Rzeszów. Awansowaliście do baraży jako beniaminek. Jakby podsumował Pan ten sezon?
 
- Na podsumowania jeszcze przyjdzie czas. Jak podsumuje to krótki: jestem dumny z moich piłkarzy, że dali z siebie w kluczowych momentach maksa. Mogę tylko żałować, że w takich meczach jak dzisiaj nie odnieśli zwycięstwa, choć na nie zasłużyli. Jestem dumny z piłkarzy i duma, że stworzyliśmy naprawdę ciekawą drużynę i szkoda, że musimy się rozstać a nie możemy się dalej rozwijać.
 
- Jacek Magiera, który był kandydatem na trenera Stali Rzeszów ostatecznie pozostał w Śląsku Wrocław. Czy bierze Pan pod uwagę możliwość pozostania w Stali Rzeszów, gdyby ktoś Pana o to poprosił? Wiadomo, że wiąże Pana jeszcze roczna umowa ze Stalą.
 
- Ja się świetnie czułem w Rzeszowie. Wykonaliśmy bardzo dobrą robotę z piłkarzami, ale od dłuższego czasu ktoś robił inna robotę, aby mnie tu nie było. Nie wyobrażam sobie współpracy z ludźmi nieszczerymi, nieuczciwymi. Z osobami, które myślą o swoim interesie, a nie interesie klubu. My tacy nie jesteśmy w drużynie i to było widać.
 
Ja chciałbym tylko podziękować wszystkim uczciwym i szczerym ludziom, którzy chcieli żeby Stal rosła i rozwijała się i pozostawiła po sobie dobry ślad, jeżeli nie mogliśmy wykonanać awansu. Proszę też o docenienie moich piłkarzy, bo możemy mówić o różnych kwestiach pozasportowych, a one nigdy nie będą najważniejsze.
 
Idea sportu jest taka, żeby wygrywać i robić to na swoich zasadach. My robiliśmy wszystko, żeby tak było. Ja będę wszystko robił na swoich zasadach i wolę za te zasady umrzeć niż kalkulować i uprawiać politykę, bo taki jestem.
 
- Jakie plany na najbliższą przyszłość?
 
- Odpoczynek.
 
Rozmawiał Maciej Decowski-Niemiec

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 41

Rozwiąż działanie =

Jedno Miasto Jeden Klub ZKS! 2023-06-07 12:35:35

Trenerze Myśliwiec Wielki Szacunek dla Pana
!!!!Każdy dobrze wie że ze Stali powinni W y pi erdolić Fojuta i Krzepote dwóch j e b anych fałszywych Cweli !!! PANIE KALISZ OBY PAN PRZEJRZAŁ!!!

Rupes Piastów 2023-06-07 12:37:54

wolek na strażaka w 1944 %%

taka prawda 2023-06-07 12:39:46

Jestem perwersyjny krzepuś z wizją!! bambik fojuta i fiuta lubie zabawki,pejcze i kajdanki i męskie koleżanki!!!

onyx 2023-06-07 12:43:00

A my sie wcale nie smucimy. Moze wreszcie nastanie normalność i koniec głupiego gadania "Bylismy lepsi" ! Bo zapewne po meczu w Niecieczy znow "padło sakramentalne "bylismy lepsi". ??

olek 2023-06-07 12:47:45

Mysliwiec chcial sie bawic po swojemu za pieniądze Kalisza. Nawet dziecko wie ze tak sie nie da.Efekt do przewidzenia ....

Krzepota i reszta hołoty 2023-06-07 12:48:37

Kłamstwami i knuciem daleko nie dojdziecie. Ludzie nie są durni, widza dużo i będą wam patrzyć na ręce jak nigdy. Pamiętajcie przyjdzie czas rozliczeń.

gość 2023-06-07 12:48:49

Fojut dziadu wypier dalaj

resoviak 2023-06-07 12:49:59

W sezonie 2023/2024 w Fortunie I Liga Mężczyzn po 34 kolejce 1 miejsce Superowa Duma Miasta Rzeszowa Królowa Miasta Rzeszowa King Resovia Apklan Rzeszów Kings to jest najprawdziwsza prawda w tryliardach%!!!!!!! 18 miejse słabeusze stal Rzeszów to jest najprawdziwsza prawda w tryliardach%!!!!!!!

kartel maltanski 2023-06-07 12:50:54

To jest takie niesprawiedliwe...kiedy stal przechodziła progresywnie z regresywnej obrony do racjonalnego ataku,zamykając lewy korytarz i otwierając prawy,te wieśniaki z Niecieczy które nie mają pojęcia o nowoczesnej piłce w tym czasie wkopały nam dwa gole i wygrały

~anonim 2023-06-07 12:53:54

Mysliwiec, nie ma slowa "level" w jezyku polskim, jest slowo "poziom" i uzywaj go.

resoviak 2023-06-07 12:55:05

6 czerwca 2023 roku we wtorek Termalica Nioeciecza - stal Rzeszów 1 zwycięstwqo gospodarzy wynik bramkowy 2:0(1:0

~anonim 2023-06-07 12:56:06

W Niecieczy jest 732 mieszkańców a stadion ma pojemność 4653 . Po co tam jest potrzebna ekstraklasa?

Z 2023-06-07 12:58:37

https://twitter.com/LukaszOlkowicz/status/1666189344623714308?t=lnkqhIeWcK-Jf93W033jEQ&s=01

ZKS STAL RZESZÓW S.A. 2023-06-07 13:31:11

Bardzo dziękujemy kiBUCOM CWKS Apklanu za tak liczne zainteresowanie naszym Klubem, Drużyną i harmonogramem naszych gier. To dla nas bardzo budujące, że nawet najwięksi nasi wrogowie w okowach dotkliwego bólu 4 liter i zazdrości udzielają się tu pod postami o wielkiej STALI RZESZÓW. Bardzo nam to schlebia i nas motywuje do dalszej ciężkiej pracy.

Rozumiemy również Waszą frustracje spowodowaną, brakiem wyników sportowych, złym zarządzaniem klubu, kolejnym sezonem krwawej walki o otrzymanie na dnie tabeli z pełnym pampersem, porażki w CLJtkach, braku stadionu i sensownych sponsorów z długofalowym rozmysłem.

Rozumiemy, że z przebiegu ostatnich sezonów i grzania dna tabeli sama walka o Baraże do Extraklasy jest dla was marzeniem i niewyobrażalną fikcją. Nie mówiąc już o samym udziale w nich i możliwości awansu do najwyższego szczebla rozgrywkowego. I nawet jak nie awansujemy i nie utrzymamy się w barażach to i tak osiągnęliśmy tu w jeden sezon więcej niż wy przez te wszystkie sezony. Zawsze nad wami!

Mimo szczekających bez stadionowych kundli z osiedla Kmioty, karawana Stali Rzeszów jedzie dalej, ma się dobrze, cały czas rozwija się na wszystkich polach i pozostaje dla Was Maltańskie Rycerzyki tylko wzorem do naśladowania. Zazdrość, zawiść, kompleksy was zżerają od środka a STAL RZESZÓW rośnie w siłę i daje nam pożywkę do działania.

Dla wszystkich 704 kiBUCÓW apklanu polecamy w mega promocji maść na ból 4 liter:

https://www.doz.pl/apteka/p8126-Procto-Hemolan_50_mg20_mgg_krem_doodbytniczy_20_g

~anonim 2023-06-07 13:39:09

Dość zabawne bo z narracji klubu i prezesa Kalisza to klub nie wyobraża sobie współpracy z trenerem. Hehehe

Merfelegiani 2023-06-07 13:41:48

KILKA SŁÓW NA TEMAT PAZIÓW ZA MIEDZY , którzy tak ochoczo komentują mecze Stali Rzeszów . To że jesteście władcami internetu to każdy o tym wie , natomiast w innych kwestiach życie brutalnie was weryfikuje .
Przytoczę tylko 5 ostatnich meczów naszych u siebie oraz na wyjeździe oraz waszych i mam nadzieje , że w tej kwestii równie dużo będziecie mieli do powiedzenia . Bo na waszym miejscu stulił bym pizdy i nie wychodził bym z pod miotły .

FREKFENCJA DOM - RESOVIA :
RESOVIA - BRUK BET - 1082
RESOVIA - CHOJNICZANKA - 1112
RESOVIA - STAL - 3718 ( NAWET NIE POTRAFILIŚCIE ZAPEŁNIC TRYBUNY !! )
RESOVIA - PODBESKIDZIE - 1207
RESOVIA - TYCHY - 872

FREKFENCJA WYJAZD - RESOVIA :
RESOVIA - BIELSKO BIAŁA - 53
RESOVIA - ŁKS ŁÓDŹ - 100
RESOVIA - PUSZCZA - 70
RESOVIA - GIEKSA - 141
RESOVIA - ARKA - 80

FREKFENCJA DOM - STAL RZESZÓW :
STAL - SKRA - 4694
STAL - GIEKSA - 4795
STAL - ARKA - 4677
STAL - SANDECJA - 3015
STAL - SOSNOWIEC - 4178

FREKFENCJA WYJAZD - STAL RZESZÓW :
TYCHY - STAL - 294
ODRA - STAL - 164
BIELSKO - STAL - 132
ŁKS ŁÓDŹ - STAL - 643
RUCH - STAL - 353

Wczoraj na wyjeździe na Bruk - Bet śmiało można powiedzieć , że było ponad 1000 os. z fanatycznym dopingiem i zabawą na trybunach mimo niekorzystnego wyniku . O czym tu mówimy , jak wy nawet flagi nie potraficie zabrać na mecz u siebie . Co dla jednych jest podłogą dla drugich jest sufitem !! Spraw h nie pruszam bo tutaj .... sami wiecie :)
MIŁEGO DNIA , HEJ STAL !

STATYSTKA 2023-06-07 13:49:51

60 attacks 20 shoot 15 corner ...0 GOAL.....IDIOT AND AMATEUR

wacław jarząbek 2023-06-07 13:51:35

DZISIAJ PRZEGRAŁ WIEJSKI ZKS

stare Krosno 2023-06-07 13:56:10

Prawda-nieszczerzy,fałszywi i niewiedzący co to jest lojalność ! JUDASZE !!!

B4B4B4 2023-06-07 13:57:52

Wbierzesz to, Pawka Klocek na asystenta i jedziecie.
A na powaznie jeszcze zatęsknimy za trenerem Myśliwcem i tak grającą drużyną

wacek 2023-06-07 14:00:22

O jednym tylko marze kiedy myśliwiec otworzy korytarze

olek 2023-06-07 14:04:38

Nie ma czego zazdrościć i komu. Przegrać na wsi 2:0 i wciąż udawać ze jest się lepszym, to albo głupota albo zakłamywanie rzeczywistości. BUTA została ukarana i pora nauczyć się odrobiny skromności.

Od autora 2023-06-07 14:09:40

Pejsie już ci pisałem spier dalaj ru cha ć swoją kurtyzane masz za daleko do łba a może ty grzyby żresz i prujesz się pod śmietnikiem

xyz 2023-06-07 14:11:12

FOJUT WYP****DALAJ ZE STALI! TO SAMO KRZEPOTA!

~anonim 2023-06-07 14:11:48

Do Marfelegiani : chloptasiu to ile Was było na ostatnich derbach ? baliscie sie siedziec w klacie, wiec stojac na ulicy pod stadionem udawaliście cwaniaczków. FREKWENCJA : ZERO !!!!!!!!!!!!!!!!

OBSrrANA ZBrrOJA 2023-06-07 14:23:07

ZERO?

Godność, Honor, Charakter > 704 :)

Ale co wY O TYM MOŻECIE WIEDZIEĆ.

andrzejek 2023-06-07 14:32:19

FILOZOFIA I MOTTO STALI RZESZÓW TO - " MURZYN ZROBIŁ SWOJE I MURZYN MOŻE ODEJŚĆ "... !!!

mireczek 2023-06-07 14:34:28

FILOZOFIA I MOTTO CWKS apklanu RZESZÓW TO - " JESTEŚMY FRAJERAMI ROKU I 2 LIGA TO DLA NAS MAX NA PRZYSZŁY SEZON "... !!!

704>0 2023-06-07 15:18:04

Fałsz, obłuda, kombinatorstwo, stal Rzeszów.

CWelKaeS Jarmułka #704 2023-06-07 15:24:07

hahahahahaha FRAJERSTWO ROKU = 704. hahahaha

O pozycji, miejscu i jakości w jakiej znajduje sie STAL RZESZÓW możecie sobie bez stadionowe kundle tylko pomarzyć. My prawie sięgnęliśmy sufitu a wy dalej na wysypisku 22 tkwicie w obsRRanej zbroi w gównie po pachy.

Tylko Stal!!! 2023-06-07 15:33:42

Fojut cooo TY K UR WO!!!

mario 2023-06-07 16:28:39

do Merfelegiani
i ch...j z tego 1 liga dalej hahah

Ruch 2023-06-07 18:08:38

zawsze lepsi ,najlepsi to czemu nie zajeliście 1 miejsca tylko ledwo 6 miejsce i buta że wygramy i awansujemy ubaw na całą Polskę

Merfelegiani 2023-06-07 18:33:01

Do anonim : tak baliśmy się siedzieć w klatce i dlatego nie przyszliśmy na derby hehe przechodzicie sami siebie.

RESOVIA 1095 RZESZÓW 2023-06-07 18:35:12

"JESTESŚMY FRAJERAMI ROKU"

Puchar 2023-06-07 18:42:18

jesteśmy najlepsi w sobotę powinniśmy grać w finale LM zamiast jakiegoś interu.....

Rzeszowianin 2023-06-07 19:55:20

Rozbiór Stali za 3... 2... 1... dyrektorki będą chciały się wykazać nowym zaciagiem

************ 2023-06-07 20:12:32

Panie Myśliwiec . Pańska buta jest straszna. Gramy mecz o wszystko jak o mistrzostwo świata a ile sytuacji stworzyliśmy. Ja widziałem półtorej . Zejdź dziadu na ziemie bo warunki i zespół miałeś na bardzo dobrym poziomie . Półtorej sytuacji do strzelenia goli . Katastrofa i tylko osioł potrafi powiedzieć ze było dobrze ale nie wyszło . Zmiana trenera to podstawa

Victor 2023-06-08 01:21:30

Fojut& Krzepota out!!w trybie natychmiastowym won!!

Do pana*********** 2023-06-08 10:43:26

S pie rdal aj flecie na mapecie do s ra cza SIE UMYĆ!!!! Trenerowi Myśliwcowi to możesz WYLIZAĆ NAJWYŻEJ pod warunkiem że umyjesz dobrze i zdezynfekujesz PSIE!!!!

Upadek Ikara 2023-06-12 06:52:06

Zero klasy i godności. Wylewanie takich żali publicznie i oczernianie ludzi jest słabe i żenujące. Klub nie powiedział o Panu ani słowa a Pan miesza klub z błotem. Ciekawe bo z tego co zaciągnąłem języka to poza sztabem który Pan sobie sam wybrał to nikt w klubie nie chce z Panem współpracować. Myli się jedna osoba i jej 3 przyd****asów ze sztabu czy dziesiątki osób pracujących w klubie?
Pan Fojut za pozwoleniem pana Prezesa dał Panu wzmocnienia w 2 lidze zaciągiem z Ekstraklasy i 1szej ligi. Taki skład powinien zajść tam gdzie był. Ba! Nawet więcej i dalej, ale Pan nie potrafił kalkulować i racjonalnie zarządzać, stad przegrywane non stop mecze wyjazdowe i tracone idiotycznie bramki. Gra się tak jak się zanalizuje przeciwnika - Pan jako trener i były analityk nie wypełnił do końca swojej wizji.
Wstyd to i nie godne trenera takie zachowanie i wypowiedzi publiczne. Mam nadzieje, że pan Kalisz wyciągnie z tego wnioski i utrze Panu nosa. Skrzydełka warto czasem przyciąć by nie odleciał Pan zbyt daleko. Bo upadek z wysoka z hukiem zaboli nawet w pokoju z gąbki, bez klamek i w kaftaniku bezpieczeństwa. Ale Pan trenerze sam dobrze wie o czym tu mowa.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij