2023-06-03 14:42:41

Wieczysta Kraków pozostaje w grze o awans! Pewne zwycięstwo w starciu z Czarnymi Połaniec

Wieczysta Kraków przełamała serię meczów bez zwycięstwa i w ostatnim meczu przed własną publicznością pokonała Czarnych Połaniec 3-0.

Początek tego spotkania był dość wyrównany. Czarni Połaniec z sześcioma młodzieżowcami w składzie od pierwszych minut próbowali postawić się Wieczystej. Brakowało im jednak konkretów, a z każdą kolejną minutą zaczynali rozkręcać się gospodarze. W 27. minucie Denys Favorov posłał poważne ostrzeżenie, kiedy uderzył zza pola karnego, ale czujność w bramce zachował golkiper Czarnych.

Chwilę później z dystansu strzelał Maciej Jankowski, ale znów Tomasz Zieliński był na posterunku. W 40. minucie to przyjezdni wypracowali sobie znakomitą sytuację na zdobycie bramki. Maciej Żądło zagrał do Martineza Arleisona, a ten z najbliższej odległości trafił jednak w słupek. Ostatecznie pierwsza połowa nie przyniosła rozstrzygnięcia i zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugą część spotkania znakomicie weszli podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego. W 54. minucie Manuel Torres z łatwością przedryblował obrońców, wbiegł w pole karne, zagrał prostopadłą piłkę do Jankowskiego, a ten nie dał bramkarzowi najmniejszych szans na interwencję.

Czarni próbowali odpowiedzieć, ale kapitalnie w bramce spisywał się Antoni Mikułko i dwukrotnie popisał się świetnymi paradami. W 80. minucie Konrad Misztal sfaulował w polu karnym Maneula Torresa i arbiter podyktował jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał sam poszkodowany i podwyższył na 2-0.

Siedem minut później Dawid Linca przedarł się w pole karne i uderzeniem w prawy róg bramki zamknął wynik tego meczu. Wieczysta po czterech meczach bez zwycięstwa w końcu dopisała komplet punktów i nieco zmniejszyła swoją stratę do Stali Stalowa Wola.

1-0 Maciej Jankowski (54)
2-0 Manuel Torres (80-karny)
3-0 Dawid Linca (86)

Wieczysta Kraków: Mikułko - Faworow, Hoyo-Kowalski, Bujak - Bąk, Pałaszewski, Gamrot, Klimczak (62 Kumah) - Torres (82 Linca), Głogowski (62 Misak) - Jankowski (71 Twarowski)

Czarni Połaniec: Zieliński - Smoleń, Załucki, Bakowski, Misztal - Żądło, Śledź, Wiktor (60 Wątróbski), Galara (82 Kałaska), Łąk (82 Kardyś) - Arleison (82 Banik)