2023-05-25 14:47:00

Podsumowanie wiosennej edycji rozgrywek organizowanych przez RABONA Football Events

W kwietniu i maju na boiskach w OSiR-u Nowa Wieś (gmina Trzebownisko) rozgrywano turnieje i festiwale piłkarskie dla dzieci w wieku 8-11 lat, które patronatem honorowym objął Wójt Gminy Trzebownisko Lesław Kuźniar.
 
Łącznie w rozgrywkach wzięło udział aż 71 drużyn z 3 województw, a wśród nich oprócz drużyn z podkarpacia mogliśmy zobaczyć w akcji m. in. drużyny z Zamościa, Świdnika, Ostrowca Świętokrzyskiego. Na boiska w Nowej Wsi wybiegło łącznie około 700 młodych zawodników.
 
- Bardzo cieszymy się z tak dużego zainteresowania organizowanymi przez nas turniejami i festiwalami piłkarskimi dla dzieci. Formuła rozgrywek, gwarantowana duża liczba minut spędzana przez zawodników na boisku, smaczny, ciepły posiłek czy też nagrody i cała oprawa na pewno zrobiły swoje, jednak bez możliwości korzystania z tak świetnego obiektu, jak ten w Nowej Wsi to wszystko nie mogłoby się odbywać na takim poziomie. Dziękujemy serdecznie za wsparcie logistyczne Panu Wójtowi oraz Panu Dyrektorowi OSiR-u licząc na dalszą współpracę – mówi Dawid Bartuś, główny organizator rozgrywek.
 
 
Turnieje dla drużyn zaawansowanych odbywały się pod nazwą RABONA PRO CUP i rozgrywane były 23 kwietnia oraz 21 maja. Drużyny z roczników 2012, 2013, 2014 oraz 2015 w oddzielnych turniejach rywalizowały między sobą o miano zwycięzcy. W każdym turnieju najlepsza drużyna w nagrodę otrzymała wartościowy voucher ufundowany przez markę CUTLINE Wear Factory – głównego sponsora rozgrywek. Ponadto zespoły z miejsc 1-3 nagrodzono pucharami znacznych rozmiarów, a zawodników udekorowano medalami. MVP turnieju, najlepszy bramkarz oraz król strzelców otrzymali od organizatorów statuetki oraz gadżety sportowe. W każdej drużynie bez względu na wynik sportowy wyróżniono również najlepszego zawodnika, który otrzymał oryginalną statuetkę.
 
- Puchary, medale i statuetki to coś, o co dzieciaki musiały powalczyć na boiskach jednocześnie trzymając się zasad fair play. W tych turniejach drużyny rywalizowały również o nagrodę główną przygotowaną przez markę CUTLINE. Gratulujemy drużynom ze Stalowej Woli, Niska oraz zespołom z Rzeszowa zwycięstw w turniejach i cennej nagrody, a naszemu głównemu sponsorowi dziękujemy za wsparcie i zaufanie! – dodaje koordynator rozgrywek.
 
 
Drużyny prezentujące poziom początkujący wzięły udział w festiwalach piłkarskich pod nazwą RABONA Grassroots Festiwal, w których nie ogłaszano wyników, nie publikowano tabel. Każdy uczestnik rozgrywek wyjechał z Nowej Wsi z uśmiechem na twarzy i medalem na szyi, a każda drużyna odebrała puchar za udział w festiwalu. Rozgrywki te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem drużyn z podkarpacia i nie tylko.
 
- Po wielu rozmowach z trenerami uznaliśmy, że brakuje rozgrywek dla dzieci prezentujących podstawowy poziom umiejętności, bądź tez drużyn, które dopiero zaczynają przygodę z piłką. Zmieniliśmy trochę formułę rozgrywek w porównaniu z I edycją i osiągnęliśmy ciekawy efekt. Mieliśmy ograniczoną ilość miejsc, a chęć udziału w rozgrywkach zgłosiło się aż 55 trenerów – kontynuuje Bartuś.
 
Ostatecznie w tych rozgrywkach udział wzięło aż 32 drużyny jednego dnia, a organizatorzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom już zapraszają na kolejne wydarzenie z tej serii, które odbędzie się 18 czerwca 2023 roku.
 
- Tym razem propozycja skierowana jest do drużyn z roczników 2014 i 2015, gdzie tych zgłoszeń było najwięcej. Festiwale odbywać się będą w godz. 9:00-14:00, a w przypadku większej ilości zespołów jesteśmy w stanie zaproponować również oddzielną sesję popołudniową dla kolejnych zainteresowanych drużyn – dodaje Bartuś.
 
Zarówno turnieje, jak i festiwale charakteryzowały się przede wszystkim dużą liczbą minut gry dla każdego zespołu, ciepłym posiłkiem dla uczestników oraz oryginalnymi nagrodami. Ponadto organizatorzy zapewniali podczas rozgrywek profesjonalną obsługę medyczną, sędziów, spikera oraz oprawę muzyczną.
 
Sponsorami i partnerami rozgrywek byli: CUTLINE Wear Facotory – sponsor główny, Wójt Gminy Trzebownisko Lesław Kuźniar, FC.APP – partner techniczny, PodkarpacieLIVE – patronat medialny, TRYUMF, BLS Logistic, Pracownia Hannely, Pizza&Burger Boston Rzeszów, OSiR Nowa Wieś.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

Trener 2023-05-26 15:09:30 0 0

Super turniej, polecam

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij