2023-05-14 14:21:19

Bez błysku w Mielcu! Stal podzieliła się punktami z Lechią Gdańsk

Nie działo się wiele w tym meczu! Stal Mielec zremisowała z Lechią Gdańsk w ramach 32. kolejki Ekstraklasy, a piłka nie wpadła między słupki żadnej z drużyn ani razu.

Stal Mielec ugościła dziś na swoim terenie pewną spadku do Fortuna 1.ligi Lechię Gdańsk. Pierwsza połowa przebiegała w dosyć monotonnej atmosferze. Goście nie pozwalali zbliżyć się bezradnej Stali do własnego pola karnego. Mielczanie wycofani do defensywy nie potrafili wyprowadzić kontry. Do pierwszej groźnej sytuacji w wykonaniu podopiecznych Kamila Kieresia doszło dopiero w 21.minucie. Piotr Wlazło zdecydował się na zaskakujące uderzenie zza pola karnego po ziemi, ale piłka przeleciała minimalnie obok słupka bramki rywala.

Kilka minut później dogranie na dwudziesty metr otrzymał Hinokio i próbował uderzać na bramkę, ale czujna była defensywa przyjezdnych.  Na chwilę przed przerwą do zamieszania doszło przed bramką Lechii, ale gdańszczanie dobrze zachowali się w obronie i ostatecznie piłka nie zatańczyła w siatce. Drużyny zeszły zatem do szatni z bezbramkowym remisem.

Druga połowa rozpoczęła się od nieco lepszej dyspozycji biało-niebieskich. Najpierw w indywidualnej akcji swojej szansy szukał Fryderyk Gerbowski, a potem Rauno Sappinen. W 54.minucie w pole karne przeciwników wpadł Krystian Getinger, ale piłka ostatecznie wpadła w ręce Kuciaka. Gdańszczanie obudzili sie dopiero w okolicach 60. minuty Do wybitej piłki z pola karnego dobiegł Jakub Kałuziński i oddał strzał z okolic 20 metra, ale było to zbyt przewidywalne dla Bartosza Mrozka.

Dynamika gry nadal nie powalała, a mecz toczył się głównie w środkowej części boiska. Zagrożeniem dla gospodarzy mógł być rzut rożny Lechii skierowany na dalszy słupek. Jakub Bartkowski minimalnie jednak rozminął się z piłką na trzecim metrze. W ostatnich minutach podstawowego czasu gry niezbyt udanym strzałem chciał popisać się Leandro, ale futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką rywali.

Stal Mielec: Mrozek – Flis, Matras, Kruk – Getinger, Wlazło, Gerbowski, Hiszpański – Ciepiela, Sappinen, Hinokio.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Abu Hanna, Bartkowski, Maloča, Piła – Kubicki, de Kamps, Kałuziński, Durmus – Tobers, Sezonienko.