2023-04-23 10:37:00

Kapitalna wiosna Czarnych Połaniec! Szóste miejsce i zwycięstwo z Orlętami Radzyń Podlaski

Mało kto spodziewał się takiego obrotu spraw. Czarni Połaniec jednak na wiosnę imponują formą i kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotę zespół z województwa świętokrzyskiego pokonał Orlęta Radzyń Podlaski i aktualnie zajmuje 6. miejsce w tabeli 3 ligi gr. IV.

Cele Czarnych Połaniec na rundę wiosenną w opinii kibiców i dziennikarzy były zdecydowanie inne. Wielu myślało, że ekipa z województwa świętokrzyskiego będzie bić się o przysłowiowy spadek, a tu okazuje się, że podopieczni Michała Szymczaka mogą zakręcić się w okolicy "pudła". W sobotę zgarnęli kolejne trzy punkty, a tym razem pokonali Orlęta Radzyń Podlaski.

Mecz zaczął się wyśmienicie dla miejscowych, którzy już w 8. minucie objęli prowadzenie, a gola zdobył Krystian Kardyś, który przed rundą wiosenną przyszedł z PGE FKS Stali Mielec. Radość Czarnych nie trwała jednak zbyt długo, bo po chwili Orlęta wyrównały, a piłkę w siatce umieścił Karol Rycaj i spotkanie zaczęło się od nowa.

W kolejnych minutach oba zespoły starały się atakować, jednak więcej sytuacji stworzyli sobie przyjezdni, ale wiele z tego nie wynikało. Druga odsłona lepiej zaczęła się dla Czarnych, którzy w 48. minucie odzyskali prowadzenie, a świetnie w "szesnastce" odnalazł się Jakub Kałaska i było 2-1. Orlęta nie zamierzały tak tego zostawiać.

Kolejne minuty to okazje z obu stron, choć tych więcej miały Orlęta. Zespół z Radzynia Podlaskiego dwoił się i troił, ale ostatecznie nie udało mu się doprowadzić do wyrównania i tym samym, trzy punkty zostały zaksięgowane na koncie Czarnych, dla których to trzecie zwycięstwo z rzędu, a siódme w rundzie wiosennej.

1-0 Krystian Kardyś (8)
1-1 Karol Rycaj (9)
2-1 Jakub Kałaska (48)

Czarni Połaniec: Wieczerzak – Misztal, Bakowski, Bawor, Smoleń, Kardyś, Kałaska, Galara, Wiktor (63. Wątróbski), Banik (63. Łąk, 78. Żądło), Martinez (78. Gębalski)

Orlęta Radzyń Podlaski: Kołotyło – Chaliadka (79. Korolczuk), Kamiński, Duchnowski, Szymala, Skrzyński, Rycaj, Szczygieł, Kobiałka, Kuźma (43. Roguski), Maj (79. Walków)

Żółte kartki: Misztal - Skrzyński

Sędziował: Marek Kulczyk (Chrzanów)