2023-04-22 22:50:29

Stal Mielec przegrała na wyjeździe z Pogonią Szczecin

Stal Mielec przegrała 4-2 wyjazdowe spotkanie z Pogonią Szczecin w ramach 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Pogoń kapitalnie rozpoczęła dzisiejsze spotkanie. Już w 5. minucie Kamil Grosicki pewnie wykorzystał rzut karny.

Gospodarze przeważali i tworzyli sobie kolejne okazje do zdobycia bramki. To jednak podopieczni trenera Kamila Kieresia mogli doprowadzić do wyrównania. W 36. minucie Maciej Domański nie był jednak w stanie zamienić jedenastki na bramkę.

Niewykorzystane okazje się mszczą, a dewiza ta idealnie sprawdziła się w przypadku tego spotkania. Tuż przed przerwą po rajdzie lewą stroną boiska, Kamil Grosicki wpadł w pole karne i mocno "zacentrował", a piłka odbita od Mateusza Matrasa pechowo wpadła do bramki Stali.

Na przerwę "Portowcy" schodzili więc z dwubramkowym prowadzeniem.

Trener Kamil Kiereś za wszelką cenę próbował "wrócić" do tego meczu i w przerwie wpuścił na plac gry Rauno Sappinena i Macieja Wolskiego.

Szczególnie wpuszczenie estończyka okazało się przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę". Napastnik drużyny z Mielca zdobył bowiem dwie bramki, 2 60. i 68. minucie.

Niestety dla drużyny przyjezdnej wcześniej, bo w 56. minucie Sebastian Kowalczyk podwyższył prowadzenie Pogoni na 3-0, wykorzystując rzut karny.

Dublet strzelony przez Rauno Sappinena wlał jednak w piłkarzy z Mielca nadzieję na osiągnięcie korzystnego rezultatu w tym spotkaniu.

Nadzieję tę dość szybko, bo już w 75. minucie "zszargał" nieco Pontus Almqvist zdobywając bramkę na 4-2 dla gospodarzy.

Mimo emocji w końcówce i kilku prób odwrócenia rezultatu, Stal do Mielca wraca na tarczy. Na pięć kolejek przed końcem sezonu, podopieczni trenera Kamila Kieresia mają czteropunktowy zapas punktowy nad drużynami ze strefy spadkowej.

1-0 Kamil Grosicki (5.)
2-0 Mateusz Matras (45.-sam.)
3-0 Sebastian Kowalczyk (56.)
3-1 Rauno Sappinen (60.)
3-2 Rauno Sappinem (68.)
4-2 Pontus Almqvist (75.)

Pogoń Szczecin: Stipica - Stolarski, Loncar, Zech, Borges, Gorgon, Łęgowski, Bicakhchyan, Kowalczyk, Grosicki, Almqvist
Stal Mielec: Mrozek, Hiszpański, Kasperkiewicz, Matras, Flis, Gatinger, Hinokio, Zyra, Wlazło, Domański, Ciepiela