2023-04-22 20:04:11

Karpaty Krosno pokonały Izolator Boguchwała

Karpaty Krosno rzutem na taśmę pokonały 3-2 na własnym boisku Izolator Boguchwała w meczu w ramach 24. kolejki podkarpackiej 4. ligi.

Od początku spotkania to dość zaskakująco przyjezdni odważnie ruszyli na lidera rozgrywek. Odwaga ta opłaciła im się, bowiem już w 7. minucie Konrad Kowal wyprowadził gości na prowadzenie.

Karpaty szybko się otrząsnęły i w 24. minucie odpowiedziały za sprawą trafienia Grzegorza Gawle.

Gosapodarze zaczęli zyskiwać przewagę w kolejnych minutach, jednak dość niespodziewanie to podopieczni trenera Tomasza Głąba ponownie wyszli na prowadzenie. A stało się to za sprawą trafienia Konrada Kowala z 40. minuty spotkania.

Tuż przed zejściem na przerwę zmotywowani chęcią powrotu na zwycięską ścieżkę podopieczni trenera Dariusza Liany zdołali wyrównać.

Bramkę na 2-2 zdobył niezawodny Szymon Dziadosz

Druga połowa meczu stała pod znakiem licznych prób sforsowania defensywy rywali przez zawodników Karpat. Gospodarzom sztuka ta udała się dopiero w doliczonym czasie gry.

Przed stratą kolejnych punktów lidera uchronił Szymon Dziadosz

Ostatecznie Karpaty zwyciężyły i zachowały pozycję lidera 4. ligi podkarpackiej.

0-1 Konrad Kowal (7.)
1-1 Grzegorz Gawle (24.)
1-2 Konrad Kowal (40.)
2-2 Szymon Dziadosz (44.)
3-2 Szymon Dziadosz (90+.)

Karpaty Krosno: Krawczyk - Stasz, Gul, Duda, Baran, Jędryas, Radulj, Król, Stasik, Gawle, Dziadosz
Izolator Boguchwała: Dybski, Walas, Gajdek, Cach, Wilk, Urbaniak, Majcher, Wilk, Nalepka, Kowal, Frydrych