2023-04-22 15:02:18

Wymęczone zwycięstwo Wieczystej Kraków! KS Wiązownica postraszył lidera

Wieczysta Kraków pokonała na własnym stadionie KS Wiązownica 2-1. Goście jednak bardzo dobrze zaprezentowali się w pojedynku z liderem, a w samej końcówce mogli odmienić losy tego meczu.

W meczu rozpoczynającym 25. kolejkę 3 ligi gr. IV liderująca Wieczysta Kraków podejmowała na własnym stadionie broniący się przed spadkiem KS Wiązownica. Zgodnie z oczekiwaniami to gospodarze od pierwszych minut kontrolowali to spotkanie, jednak drużyna z Wiązownicy nie zamierzała poddać się bez walki.

W 9. minucie w dobrze pod bramką Antoniego Mikułko odnalazł się Sebastian Rak, napastnik przejezdnych był jednak wypchany przez obrońców i z bliskiej odległości nie zdołał oddać strzału. Wieczysta natomiast konstruktywnie budowała swoje ataki i w 13. minucie tego spotkania objęła prowadzenie. Klimaczak wgrał piłkę w pole karne, źle główkował jeden z obrońców Wiązownicy i efektownym uderzeniem z pierwszej piłki popisał się Patryk Misak, nie dając Budzyńskiemu najmniejszych szans na obronę.

W 25. minucie kolejne poważne ostrzeżenie posłała Wieczysta, po wrzutce z prawej strony minimalnie z piłką minął się jednak Karol Danielak. Chwilę później odpowiedział KS Wiązownica, bardzo dobrze prezentował się dzisiaj Sebastian Rak, który w 26. minucie przedryblował obrońców, jednak ostatecznie jego strzał został zablokowany. Po chwili napastnik KS Wiązownica znów mógł pokusić się o wyrównanie, ale jego uderzenie z okolicy 5. metra poszybowało nad bramką.

W końcówce pierwszej połowy próbowali jeszcze zagrozić miejscowi, jednak do przerwy wynik spotkania się nie zmienił.

Po zmianie stron szybko nastąpiło wyrównanie. Sebastian Rak wpadł w pole karne i nieprzepisowo zatrzymał go Paweł Koncewicz-Żyła. Arbiter bez większego zastanowienia wskazał na wapno. Jedenastkę skutecznie wykonał sam poszkodowany i na tablicy wyników w Krakowie pojawił się remis.

Podrażniona Wieczysta od razu ruszyła do ataku i ponownie chciała wyjść na prowadzenie. Gospodarzom udało się to w 58. minucie, kiedy sprytnie po ziemi uderzył Karol Danielak, a przysłonięty obrońcami Budzyński nie miał szans na interwencję. Około 73. minuty gospodarze mogli zamknąć to spotkanie, potężne uderzenie z okolicy 20. metra posłał Patryk Misak, ale świetną interwencją popisał się Paweł Budzyński.

Końcówka tego meczu należała do przyjezdnych, którzy mieli dwie doskonałe szanse na wyrównanie. W 80. minucie z bliskiej odległości do bramki fatalnie pomylił się Miłosz Gierczak i jego strzał poszybował wysoko nad poprzeczką. Natomiast doliczonym czasie gry, po wrzutce z lewej strony, główkował Mateusz Mianowany, a futbolówka ostatecznie trafiła w słupek.

1-0 Patryk Misak (13)
1-1 Sebastian Rak (50)
2-1 Karol Danielak (58)

Wieczysta Kraków: Mikułko – Asmelash, Kołodziej (66. Bujak), Koncewicz-Żyłka, Klimczak (81. Bąk) – Majewski Favorov (66. Pietras) – Torres, Misak (77. Hebel), Danielak – Jankowski (66. Twarowski). Trener Wojciech Łobodziński.

KS Wiązownica: Budzyński - A. Kasia (59. Michalik), Kordas, Melinyszyn, Kapuściński – Surmiak (71. Mianowany) Tonia, Janiczak, Hurenko, Rak – Chełmecki (71. Gierczak). Trener Kamil Witkowski.