2023-04-21 20:26:07

Rzeszowska okręgówka odrobiła zaległości!

W środę rzeszowska okręgówka odrabiała zaległości z 19. kolejki. Początkowo spotkania miały odbyć się 8 kwietnia, jednak wtedy wygrała pogoda. Sprawdźcie podsumowanie ostatnich meczów.

Większość spotkań z 8 kwietnia zostało przełożone i zgodnie z harmonogramem zostały rozegrane tylko dwa mecze. W pierwotnym terminie liderująca Resovia II pokonała Włókniarza Rakszawa aż 5-0, a KS Zaczernie wygrał z Plantatorem Nienadówka 3-1.

Pozostałe mecze zostały rozegrane 19 kwietnia:

Strug Tyczyn - Strumyk Malawa

Strug Tyczyn pogubił punkty na własnym stadionie i zremisował ze Strumykiem Malawa 1-1.  Obie bramki w tym meczu padły dopiero w ostatnich minutach.

Najpierw to drużyna z Malawy wyszła na prowadzenie, kiedy w 85 minucie skutecznie jedenastkę egzekwował Paweł Odrzywolski po faulu na Adamie Pilipie. Gospodarze odpowiedzieli dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy do siatki po wrzutce z rzutu rożnego trafił Mateusz Prokop i wyrównał na 1-1.

Błażowianka Błażowa - Leśna Wólka Podleśna

Zaległości odrobiła również Błazowianka Blażowa, która przegrała na własnym boisku z Leśną Wólka Podleśna 0-2.  Autorem dwóch bramek dla gości był Piotr Janda.

Tak spotkanie skomentował trener Błażowianki Błażowa, Konrad Bober:
-  Zacznę od tego, że nie zamierzamy się usprawiedliwiać brakiem w dzisiejszym spotkaniu 7 zawodników, w tym kilku kluczowych. Z przebiegu meczu byliśmy dziś drużyną, która zdecydowanie prowadziła grę. Przeciwnik uciekał się tylko do wybić piłki niż do konstruowania jakichkolwiek składnych akcji. Po jednym z takich wybić w drugiej połowie goście zdobyli gola.

- Tym bardziej, że szkoda bowiem dominowaliśmy na boisku i w pierwszej części gry powinniśmy objąć prowadzenie, ale nie potrafiliśmy umieścić piłki w „pustej bramce”,” trafiając w obrońcę ustawionego na linii bramkowej. Zabrakło nam dzisiaj precyzji w fazie finalizacji i był to dopiero czwarty mecz, w sezonie w którym nie potrafiliśmy zdobyć conajmniej jednego gola (dwa mecze z Resovia, jeden z Wola Dalsza - przyp. red.). W całej drugiej połowie na boisku w naszej drużynie przebywało, aż sześciu młodzieżowców i to na pewno była cenna lekcja dla wielu z nich.

- Do końca walczyliśmy o to by zdobyć dzisiaj choćby punkt ryzykując w końcówce nawet pójściem bramkarza w pole karne przeciwnika z czego straciliśmy drugiego gola. W naszym odczuciu zasługiwaliśmy dziś na choćby punkt, ale niestety nie potrafiliśmy umieścić piłki w bramce i musimy ten wynik przyjąć z pokorą. Dziękuje kibicom, którzy dziś zjawili się na stadionie. W niedziele będziemy robić wszystko by te zawiedzone dziś twarze znów były radosne.

Orzeł Wólka Niedźwiedzka - Jedność Niechobrz 0-1

Jednoćć Niechobrz zainkasowała komplet punktów na wyjeździe pokonując jedną bramką Orła Wólka Niedźwiedzka. Decydujący gol w tym meczu padł w 62. minucie, a jej autorem był Gniewko Bryk.

Iskra Zgłobień - KS Przybyszówka

Kolejne zwycięstwo odnotowała Iskra Zglobień, która pokonała KS Przybyszówka aż 6-1.

Gospodarze znakomicie rozpoczęli to spotkanie, już w 2. minucie do siatki trafił Adrian Sitek, a siedem minut później było 2-0, kiedy po strzale Mikołaja Szpala piłka odbiła się od słupka, a  skutecznie dobił ją Sebastan Sitek. Goście tuż przed przerwą strzelili bramkę kontaktową, kiedy z bliskiej odległości do siatki trafił Adrian Chwałka.

W 62. minucie Iskra podwyższyła na 3-1, a na listę strzelców znów wpisał się Sebastian Sitek. Gospodarze coraz bardziej kontrolowali przebieg spotkania, tym bardziej że grali w przewadze. W 70. minucie Michał Worosz po indywidualnej akcji podwyższył na 4-1. Chwilę później do bramki trafił jeszcze Kamil Halat, a w ostatniej minucie sytuacje sam na sam wykorzystał Jarosław Dziadura i przypieczętował okazałe zwycięstwo Iskry Zgłobień.

Grodziszczanka Grodzisko Dolne - Sawa Sonina

Sawa Sonina pokonała na wyjeździe Grodziszczankę Grodzisko Dolne 2-1.

Wynik spotkania otworzył w 32. minucie Marek Sobuś, który skutecznie egzekwował jedenastkę. Sawa Sonina w 72. minucie odpowiedziała w ten sam sposób, kiedy rzut karny wykorzystał Grzegorz Słonina. Decydujące trafienie padło siedem minut później, kiedy golkipera rywali pokonał Maciej Hajkowicz i zapewnił Sawie komplet punktów.

Sokół Sokołów Małopolski - Wola Dalsza

Sokół Sokołów Małopolski na własnym boisku pokonał Wolę Dalszą 1-0. Decydująca w tym meczu okazała się jedna bramka, która padła w 62. minucie. Autorem zwycięskiego trafienia dla gospodarzy był Daniel Ziobro.