2023-04-21 20:21:00

Klasa O Dębica: Podsumowanie 19. kolejki

W środę, 19. kwietnia rozegrano mecze zaległej, 19. kolejki dębickiej klasy okręgowej! Na czele bez zmian, dwa spotkania zostały przełożone na dalszy termin.

Błękitni Ropczyce - Czarnovia Czarna

Lider nie zawiódł i pewnie pokonał w meczu wyjazdowym drużynę Czarnovii.

Błękitni prowadzenie objęli w 14. minucie dzięki trafieniu Dawida Zawiślaka. Kilkanaście minut później przewagę na boisku podopiecznych trenera Rafała Rudnego udokumentował Oliwier Pociask

Tuż po zmianie stron gospodarze zaskoczyli rywali odważną grą i w 50. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Gola strzelił Dawid Pagos

Lidera dębickiej klasy okręgowej na właściwe tory szybko przywrócił Hubert Siepierski, który zdobył bramkę w 60. minucie.

Niespełna pięć minut później prowadzenie gości podwyższył Szymon Piwowar, ustalając tym samym wynik spotkania na 4-1.

Sparta Chorzelów - Chemik Pustków

W jedynym planowo (08.04) rozegranym tej kolejki spotkaniu Chemik Pustków pokonał 1-0 na wyjeździe Spartę Chorzelów. Zwycięską bramkę dla gości zdobył w 54. minucie meczu Norbert Nędza

Piast Wolica Piaskowa - Błękitni Siedlanka

Po sensacyjnym, sobotnim zwycięstwem nad wiceliderem, w meczu rozgrywanym w środku tygodnia Błękitni Siedlanka wysoko ulegli na wyjeździe Piastowi Wolica Piaskowa.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 12. minucie spotkania dzięki trafieniu Filipa Lipskiego. Kilka minut przed zejściem na przerwę wynik na 2-0 podwyższył Krystian Branas

Piast przeważał, a beniaminek, mimo kilku prób nie był w stanie poważniej zagrozić bramce swoich rywali.

Gospodarze byli w swoich działaniach konkretniejsi i skuteczniejsi. Udowodnili to między 69., a 71. minutą, zdobywając dwa kolejne gole i wychodząc na czterobramkowe prowadzenie. Bramki dla drużyny z Wolicy Piastowej zdobyli Mateusz Smoliński i Dawid Wiater

Pod koniec meczu do siatki rywali trafił jeszcze Paweł Idzik, ustalając tym samym wynik całego spotkania na 5-0.

LKS Żyraków - Kamieniarz Golemki

Rewelacyjnie spisujący się beniaminek z Żyrakowa pokonał 1-0 w meczu domowym Kamieniarza z Golemek dzięki trafieniu Dawida Rokity z 32. minuty spotkania.

Victoria Czermin - Smoczanka Mielec

Po sensacyjnej porażce z beniaminkiem wicelider z Czermina zrehabilitował się przed własną publicznością i nie bez problemów pokonał Smoczankę Mielec.

Na prowadzenie gospodarze tego spotkania wyszli w 8. minucie po bramce samobójczej zawodnika Smoczanki. Pechowcem, który skierował piłkę do własnej siatki okazał się Jakub Juras.

Od 15. minuty Victoria musiała radzić sobie w dziesięciu, czerwoną kartkę obejrzał bowiem Kacper Bugaj.

Niezwykle ciekawa była końcówka pierwszej części meczu. W 44. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Kamil Hul, a tuż przed zejściem do szatni bramkę kontaktową zdobył Michał Myjak

Smoczanka grająca przez większość meczu w przewadze szukała swoich szans po zmianie stron, jednak zawodnicy Victorii mądrze się bronili, skutecznie uniemożliwiając rozwinięcie skrzydeł zawodnikom drużyny z Mielca.

Ostatecznie spotkanie to zakończyło się wygraną drużyny z Czermina 2-1.

Czarni Trześń zwyciężyli walkowerem z rezerwami Wisłoki Dębica, które wycofały się z rozgrywek dębickiej klasy okręgowej.

Sokół II Kolbuszowa Dolna spotkanie z LKS-em Pustków w ramach 19. kolejki dębickiej klasy okręgowej rozegra 17.05. o godzinie 18:00.

Spotkanie Ostrovii Ostrowów Baranowskich z Radomyślanką Radomyśl Wielki zostało odwołane z powodu złego stanu boiska.