2023-04-04 07:04:22

Podsumowanie 18. kolejki dębickiej klasy okręgowej

W 18. kolejce dębickiej klasy okręgowej skromne zwycięstwa zaliczyły dwie czołowe ekipy ligi.

Błękitni Ropczyce - LKS Pustków

Podopieczni trenera Rafała Rudnego nie bez problemów pokonali w meczu 18. kolejki ligowej tegorocznego Beniaminka z Pustkowa.

Na prowadzenie jako pierwsi w tym spotkaniu wyszli zawodnicy z Pustkowa. W 16. minucie Filip Walczyk pokonał bramkarza gospodarzy.

Niespełna pięć minut później kibicom Błękitnych mocniej zabiły serca, ze względu na czerwoną kartkę, jaką otrzymał kapitan ich drużyny, Michał Ogrodnik

Strata zawodnika nie wyhamowała gospodarzy, którzy prowadzili w tym meczu grę i raz po raz dochodzili do sytuacji strzeleckich. Po jednej z nich, w 32. minucie zawodnicy spadkowicza z czwartej ligi doprowadzili do wyrównania. A to za sprawą swojego najlepszego strzelca Huberta Siepierskiego, który zdecydował się na zaskakujące uderzenie z okolic 25. metra, czym zaskoczył bramkarza LKS-u.

Sytuacja Błękitnych skomplikowała się ponownie (i to jeszcze bardziej) w końcówce pierwszej połowy. Na przerwę gospodarze schodzili w dziewięciu, bowiem czerwoną kartkę obejrzał w 39. minucie Krzysztof Orzech.

W drugiej części meczu drużyna z Ropczyc starała graćsię wysoko na połowie rywali, Ci natomiast skupili się na grze z kontry. Po jednej z takich sytuacji niewiele zabrakło, by podopieczni trenera Kamila Nowaka ponownie objęli prowadzenie w meczu. Drużynie przyjezdnej zabrakło jednak szczęścia, gdyż piłka trafiłą w poprzeczkę.

Sporo strzałów oddawał w tej części meczu Hubert Siepierski- żaden z nich nie potrafił jednak znaleźć drogi do bramki rywali. Aż do 75. minuty, kiedy wspomniany wyżej zawodnik stanął "oko w oko" z bramkarzem rywali w sytuacji "sam na sam" i pewnie wykończył całą akcję, wyprowadzając tym samym swoją drużynę na prowadzenie.

Błękitni starali się kontrolować wydarzenia boiskowe i nie dopuścili rywali do swojej bramki w końcówce ostatecznie wygrywając całe spotkanie 2-1.

Czarnovia Czarna - Victoria Czermin

Łatwiejszej przeprawy w osiemnastej kolejce nie miał wicelider z Czermina. Podopieczni trenera Grzegorza Krukowskiego skromnie pokonali na wyjeździe Czarnovię.

Choć w przekroju całego spotkania goście przeważali, długo nie potrafili zdobyć bramki. W drużynie przyjezdnych szwankowała skuteczność, a gospodarze długimi fragmentami mądrze bronili dostępu do własnej bramki, nie dopuszczając rywali do groźnych sytuacji.

Szalę zwycięstwa na korzyść wicelidera rozgrywek przechylił zdobywając w 54. minucie bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego, Wojciech Soboń.

W końcówce czerwoną kartką ukarany został jeszcze zawodnik gospodarzy, Dawid Pagos

Ostatecznie Victoria zwyciężyła 1-0 i utrzymała dystans szwściu punktów do liderujących Błękitnych.

Radomyślanka Radomyśl Wielki - Sokół II Kolbuszowa Dolna

Dużo działo się w Radomyślu Wielkim. W meczu pomiędzy trzecią i czwartą drużyną w ligowej stawce padł sensacyjnie wysoki wynik.

A zwyciężyli... gospodarze, co pozwoliło im przeskoczyć Sokoła w tabeli i awansować na trzecią w niej pozycję.

Strzelanie dla drużyny gospodarzy rozpoczął w 12. minucie meczu Michał Szlachetka. Niespełna dwie minuty później na 2-0 podwyższył Piotr Guzik.

Radomyślanka na przerwę schodziła z trzybramkowym prowadzeniem, w 24. minucie trafił bowiem jeszcze Konrad Łękawa

Na kolejne bramki po przerwie nie trzeba było długo czekać. W 48. minucie do siatki rywali trafił Kamil Szydło, a trzy minuty później tej samej sztuki dokonał Jakub Strycharz

Nakręceni swoją dobrą grą gospodarze szukali kolejnych trafień, a te zaliczyli w końcu, ustrzeliwując dublety, Piotr Guzik w 58. i Michał Szlachetka w 71. minucie.

Ostatecznie mecz ten zakończył się wynikiem 7-0.

Smoczanka Mielec - Piast Wolica Piaskowa

Wracająca do gry po pauzie w ubiegłej kolejce Smoczanka przegrała 1-2 na własnym obiekcie z Piastem.

Losy tego spotkania rozstrzygnęły się w drugiej jego połowie.

Dla podopiecznych trenera Tomasza Gdowika w 51. minucie trafił Patryk Żak. Niespełna pięć minut później Yevhen Starozhuk doprowadził jednak do wyrównania.

Drużynę gości na ponowne prowadzenie wyprowadził w 66. minucie Mateusz Smoliński. Piast nie oddał tego korzystnego dla siebie rezultatu już do końca, wygrywając tym samym całe spotkanie 2-1.

Kamieniarz Golemki - Sokis Chorzelów

Skromnie, bo 1-0 wygrała w meczu osiemnastej kolejki dębickiej klasy okręgowej drużyna Kamieniarza.

Gospodarze długo nie potrafili znaleźć drogi do siatki rywali, jednak ostatecznie Ci... sami im w tej sztuce pomogli! W 76. minucie pechowcem okazał się wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Piotr Raś, który strzelił "samobója".

Podopieczni trenera Mateusza Gawca prezentują na starcie rundy rewanżowej bardzo wysoką formę. Było to już ich trzecie zwycięstwo w trzecim kolejnym meczu.

Czarni Trześń - LKS Żyraków

Starcie spadkowicza z beniaminkiem- na remis!

Mecz bezpośrednich sąsiadów z miejsc sześć i siedem w tabeli nie zawiódł. Nie brakowało w nim emocji i bramek.

A "jazda bez trzymanki" zaczęła się w drugiej połowie od bramki zdobytej przez Kamila Mitana, który w 64. minucie wyprowadził drużynę gości na prowadzenie.

Niespełna chwilę później goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce, którą obejrzał Paweł Papiernik.

Podrażnieni stratą zawodnika goście ruszyli do ataku i w 72. minucie podwyższyli prowadzenie. Do siatki rywali ponownie trafił Kamil Mitan.

Zawodnicy trenera Mateusza Doparta do końca wierzyli w osiągnięcie korzystniejszego rezultatu, aniżeli domowa przegrana z beniaminkiem.

I wiara przyniosła skutek. Po serii groźniejszych ataków do bramki gości piłkę skierował w 75. minucie Jan Jeż, a w doliczonym czasie meczu do wyrównania doprowadził sam grający trener gospodarzy, Mateusz Dopart.

Spotkanie to zakończyło się ostatecznie podziałem punktów. A nie brakowało w nim emocji, goście kończyli mecz w dziewięciu, bowiem w samej końcówce meczu czerwoną kartkę obejrzał jeszcze Sebastian Pyskaty.

Chemik Pustków - Ostrovia Ostrowy Baranowskie

Chemik nie zdołał przełamać się po ubiegłotygodniowej porażce i tylko zremisował z ostatnią w tabeli drużyną z Ostrowów Baranowskich.

W spotkaniu tym jako pierwsi prowadzenie objęli zawodnicy gości. Dla Ostrovii już w 5. minucie meczu trafił Bartłomiej Szalony.

Wicemistrz dębickiej klasy okręgowej z poprzedniego sezonu zdołał wyrónać stan meczu w 60. minucie, dzięki bramce zdobytej przez Dawida Jezuita

Na więcej drużynę gospodarzy nie było już w tym spotkaniu stać,i ostatecznie Chemik podzielił się punktami z ostatnią w tabeli Ostrovią.

Błękitni Siedlanka- pauza ze względu na wycofanie się drugiej drużyny Wisłoki Dębica z rozgrywek.