2023-03-24 17:57:23

2.liga: Siarka Tarnobrzeg musi się przełamać. Jutro mecz z Kotwicą Kołobrzeg

Przed zawodnikami Siarki Tarnobrzeg nie lada wyzwanie. Pokonać wicelidera 2.lgi. Czy Kotwica Kołobrzeg okaże się jutro możliwa do ogrania? 
 
Siarka Tarnobrzeg pierwszych spotkań rundy wiosennej z pewnością nie zaliczy do udanych. Jesienią klub rozstał się z trenerem Sławomirem Majakiem, a na jego miejsce wskoczył wtedy Łukasz Becella, który miał podnieść morale w drużynie. Jak się okazuje, nie radzi on sobie najlepiej na tym stanowisku. Świadczyć o tym może fakt, że „Siarkowcy” wiosną nie wygrali ani jednego spotkania. Dwa remisy z Wisłą Puławy i Hutnikiem oraz dwie porażki z GKS-em Jastrzębie i ostatnia wysoka przegrana z Radunią Stężyca (0-4) wywołały złość wśród kibiców. Zaczęto spekulować w mediach o ponownej zmianie szkoleniowca. Prezes tarnobrzeskiego klubu podkreśla jednak, że nie ma się o co martwić. 

- Nie po to rozpoczynaliśmy ten projekt z trenerem Becellą, aby go teraz kończyć po paru słabych meczach. Oczywiście wyniki martwią nas wszystkich. Straciliśmy siedem bramek w dwóch meczach, więc jakiś problem z defensywną grą jest. W Stężycy dostaliśmy baty, jesteśmy na końcu tabeli, ale drużyna musi się jak najszybciej wziąć w garść, bo chcemy się przecież wygrzebać z czerwonej strefy. – twierdzi prezes Siarki, Dariusz Dziedzic. 
 
Pozycja spadkowa stała się dla nich oczywista,  Tarnobrzeg zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce w 2.ligowej tabeli. Czy przełamanie przyjdzie w tę sobotę? Szanse są, gdyż podopieczni Becelli ugoszczą na własnym terenie Kotwicę Kołobrzeg. Swoje boisko może okazać się kluczową przewagą, głównie w aspekcie psychologicznym. Zadanie jest jednak bardzo trudne, gdyż jutrzejszy rywal to przecież wicelider tabeli. Stracił on pierwszą lokatę w ostatniej kolejce, na rzecz KKS-u. Respekt nie jest aż tak duży, gdyż piłkarze Marcina Płuski również nie radzą sobie w tej rundzie zbyt dobrze. Wygrana nadarzyła im się jedynie u siebie z rezerwami „Kolejorza”, a pozostałe spotkania kończyły się porażką bądź remisem. Jesienią, starcie na linii Kotwica-Siarka zakończyło się ciekawym wynikiem 3-2 dla zespołu z Pomorza. W klubie z Tarnobrzega celni byli wtedy Krzysztof Zawiślak i Marcin Stefanik. 
 
Jak będzie w tę sobotę? Przekonamy się 25 marca o godzinie 14.00. Sędzią głównym w tym spotkaniu będzie Kornel Paszkiewicz. Zobaczcie jeszcze skrót ostatniego pojedynku tych drużyn, z ubiegłego roku. 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

~anonim 2023-03-25 10:28:18 2 0

w d****e

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij