2023-03-24 22:44:12

Fatalny debiut Fernando Santosa! Biało-czerwoni rozbici w Pradze

Reprezentacja Polski fatalnie rozpoczęła eliminacje do mistrzostw Europy 2024 i przegrała z Czechami 1-3. Był to również debiut nowego szkoleniowca Fernando Santosa, który z pewnością przejdzie do historii...

Tak źle Reprezentacja Polski jeszcze nigdy nie rozpoczęła meczu, już po 28. sekundach gospodarze wyszli na prowadzenie, kiedy po dalekim wyrzucie z autu piłkę głową w siatce umieścił Ladislav Krejci. Była to najszybciej stracona bramka w historii biało-czerwonych.

Podopieczni Fernando Santosa nie otrząsnęli się jeszcze po pierwszym golu, a chwilę później Wojciech Szczęsny drugi raz w tym meczu musiał wyciągać piłkę z siatki. W 3. minucie po wrzutce z lewej strony na 2-0 podwyższył Tomas Cvancara.

W kolejnych minutach nadal inicjatywa była po stronie Czechów, w 9. minucie minimalnie pomylił się jednak Jurasek i futbolówka poleciała obok słupka. Pierwsza odpowiedź ze strony biało-czerwonych pojawiła się w 21. minucie, kiedy w polu karnym dobrze odnalazł się Przemysław Frankowski, jednak Jiri Pavlenka wybronił jego strzał.

W 41. minucie z dystansu uderzał Karol Linetty, ale znów na posterunku był bramkarz rywali. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy mogło być już 3-0, na raty Wojciecha Szczęsnego próbował pokonać Tomas Cvancara, ale dwukrotnie skutecznie interweniował golkiper Polaków.

Fatalna pierwsza połowa nie napawała optymizmem na dalszą część tego meczu. Biało-czerwoni próbowali atakować, ale wszystkie próby kończyły się na defensywie Czechów. W 64. minucie gospodarze potwierdzili swoją dominację, Alex Kral dograł do Jana Kuchty, a ten z okolicy 5. metra umieścił piłkę w siatce.

W końcówce Polacy próbowali jeszcze zaatakować i w 87. minucie udało się zdobyć bramkę honorową. Po zagraniu Michała Skórasia, futbolówkę z bliskiej odległości do siatki skierował Damian Szymański. Do ostatniego gwizdka wynik meczu już się nie zmienił i dotkliwa porażka stała się faktem.

Czechy - Polska 3-1 (2-0)

1-0 Ladislav Krejci (1)
2-0 Tomas Cvancara (3)
3-0 Jan Kuchta (64)
3-1 Damian Szymański (87)

Żółte kartki: Soucek, Brabec

Czechy: Pavlenka - Holes, Brabec, Krejci - Coufal, Kral, Soucek, Jurasek (Zeleny 89') - Hlozek (Cerny 89') - Cvancara, Kuchta

Polska: Szczęsny - Cash (Gumny 9') , Bednarek, Kiwior, Karbownik (Skóraś 46') - Bielik (Świderski 46'), Zieliński, Linetty (D.Szymański 76')  - Frankowski, Lewandowski, Szymański (Zalewski 64')