2023-03-24 17:23:38

Rawlplug Sokół Łańcut przegrał wyjazdowe spotkanie z Tauron GTK Gliwice

Gliwice znowu okazały się lepsze od Sokoła Łańcut, chociaż losy tego spotkania ważyły się do ostatnich chwil. Zwycięstwo zostało jednak u gospodarzy.

Początek należał w do Rawlplug Sokoła Łańcut. Pierwsze trzy minuty pokazały ich dominację, a na tablicy widniał wynik 8:10 dla przyjezdnych. Na tym etapie nastąpiło rozluźnienie, a GTK Gliwice zaczął atakować. Trójką popisał się Szymon Ryżek, punkty dorzucił też Malachi Richardson, co wpłynęło na wyraźną przewagę gospodarzy na koniec pierwszej kwarty (28:19). Kiepską sytuację starał się ratować przede wszystkim Corey Sanders oraz Delano Spencer, którzy doprowadzili do małej różnicy (44:40).

Dalsze mnuty gry stale wzmacniały pozycję Sokoła, a gospodarze złapali małą zadyszkę. Dziewięć punktów z rzędu doprowadziło do objęcia prowadzenia przez łańcucian, a bohaterem ponownie stał się Spencer. Taka sytuacja nie trwała jednak zbyt długo, gdyż za trzy rzucił celnie Earl Jerrod Rowland i to ponownie gliwiczanie przejęli inicjatywę.

Koszykarze Sokoła pod koniec trzeciej kwarty złapali trochę nadwyżki (67:64) i ostatnia część przyniosła sporo emocji. Gospodarze po rzucie Richardsona prowadzili 74:71, ale ekipa z Podkarpacia wyrównała na 76:76. Na dwie sekundy przed ostatnią syreną był remis 86:86, ale wówczas sfaulowany został Richardson. Amerykanin wykorzystał jeden z dwóch rzutów osobistych i Gliwice objęły prowadzenie 87:86. Goście poprosili o czas, co skutkowało próbą rzutu za 3 punkty, lecz okazał się on niecelny. Punkty zostały zatem u gospodarzy.

Tauron GTK Gliwice - Rawlplug Sokół Łańcut 87:86 (28:19, 20:23, 18:25, 21:19)

GTK: Ryżek 5 (1x3), Skifić 2, Richardson 27 (4x3), Rowland 27 (2x3), Murphy 15 oraz Busz 0, Szlachetka 6, Put 5 (1x3).

Sokół: Spencer 21 (4x3), Thornton 9 (1x3), Bręk 0, Sanders 23 (1x3), Kemp 13 oraz Struski 0, Wrona 0, Eads 20 (2x3), Kołodziej 0, Nowakowski 0, Szczypiński 0.