2023-03-20 16:54:04

Klasa O Jarosław: Za nami pierwsza kolejka rundy wiosennej! Bez zmian na szczycie tabeli [Podsumowanie 16.kolejki]

Wreszcie, po długim czasie oczekiwania na boiska powróciły zespoły z klas okręgowych. Za nami pierwsza wiosenna kolejka klasy O Jarosław. Wielkich niespodzianek jednak nie było. Nie zawiodła liderująca Pogoń-Sokół Lubaczów, dobrze poradził sobie Orzeł Przeworsk, a rywali wypunktował LKS Gorliczanka Gorliczyna. Przeczytajcie podsumowanie wszystkich starć ubiegłego weekendu.

Pogoń-Sokół Lubaczów przezimowała na pozycji lidera jarosławskiej „okręgówki”. Ostatnio opisywaliśmy także zmiany kadrowe, które poczynił zarząd. Klub nie ukrywa, że ich głównym celem jest awans do 4. ligi podkarpackiej, stąd spore wzmocnienia w składzie. Pierwsza kolejka poszła po myśli Pogoni-Sokoła. Ich rywalami był LKS Promyk Urzejowice, a wynik ustanowiono już w pierwszej połowie starcia (3-1). Jako pierwszy między słupki trafił Kacper Rop w 26. minucie starcia. Odpowiedział zawodnik Promyka- Dawid Dziedzic. Lider nie zamierzał jednak na tym poprzestać. Do przerwy dołożył jeszcze dwa trafienia: Kamila Matofija i Ropa. W drugiej połowie wynik pozostał taki sam, a punkty dopisał sobie Lubaczów

W tej kolejce padły dwa wyniki remisowe. Po zero goli odnotowali piłkarze MKS-u Kańczuga i Startu Lisie Jamy. Bardziej owocny w bramki był mecz Sanu Gorzyce z Biało-Czerwonymi Kaszyce, który zakończył się wynikiem 2-2. W pierwszej odsłonie pojedynku piłka nie powędrowała między słupki ani razu. Skuteczność obu ekip polepszyła się po wyjściu z szatni po przerwie. Konrad Kuźmiński z Kaszyc otworzył wynik w 55. Minucie. Chwilę później odpowiedział Rafał Machała, a swoje trafienie dołożył Karol Flak. Od 73. minuty gospodarze grali w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę obejrzał Andrzej Mikus. Osłabienie rywali wykorzystali biało-czerwoni, dokładając gola Bernarda Stopy i ratując chociaż jeden punkt.

Tuż za podium plasuje się Piast Tuczempy, który okazał się w ten weekend minimalnie lepszy od KS-u Zdrój Horyniec, wygrywając 2-1. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a strzelanie zainaugurował Daniel Bród z Piasta. Kilka minut później swoje trafienie dołożył Dawid Golba. Na chwilę przed zejściem na przerwę, kontaktową bramkę do szatni wpakował Przemysław Zygarlicki. Rezultat mimo sporych chęci nie uległ już zmianie i zwycięstwo zostało w Tuczempach

Z dobrymi humorami w rundę wszedł również wiceliderujący Orzeł Przeworsk, który zgarnął punkty po wygranej 3-1 z Płomieniem Morawsko. Pierwsi do siatki trafili jednak goście, a konkretniej Kamil Pilch. Sześć minut później wyrównał jednak Patryk Broda. Przed przerwą skutecznością popisał się jeszcze piłkarz Orła, Piotr Boratyn. Na minutę przed końcem starcia swoje „trzy grosze” dołożył jeszcze Edwin Struś, inkasując tym samym trzy punkty dla Przeworska. Jedna bramka, na wagę zwycięstwa padła w starciu Orła Torki ze Startem Pruchnik. Lepsi okazali się goście, a trafienie padło łupem Wojciecha Pilawy, w 65. minucie pojedynku. Identycznym wynikiem (0-1) zakończyło się spotkanie Huraganu Gniewczyna z Hetmanem Laszki. Kamil Bawoł ustrzelił gola w 38.minucie meczu, a to trafienie okazało się kluczowe do końcowej wygranej.

Sporo pozytywnych emocji dla swoich kibiców mieli piłkarze Gorliczanka Gorliczyna, którzy wypunktowali Santos Piwoda, wygrywając aż 5-1. Pierwsza połowa nie zwiastowała aż tak dużej skuteczności gospodarzy. Wynik otworzył Jacek Kyciński, a do szatni bramkę wyrównującą odnotował Kamil Wielis z Santosu. Worek z golami rozwiązał się po przerwie, a piłka zatańczyła w siatce po strzałach: Michała Markowicza, Krzysztofa Weresa, ponownie Kycińskiego i jeszcze raz Markowicza