2023-03-18 19:46:51

Pięć bramek w Sieniawie! Sokół pokonał Wieczystą Kraków

Sokół Sieniawa sprawił swojej publiczności znakomitą niespodziankę. Podopieczni Arkadiusza Barana potwierdzili swoją dobrą formę i pokonali Wieczystą Kraków 3-2, tym samym notując drugie zwycięstwo z rzędu.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli przyjezdni, którzy wyszli na prowadzenie już w 14. minucie. Radosław Majewski zagrał do Karola Danielaka, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Sokół Sieniawa jednak szybko odpowiedział, cztery minuty później do siatki rywali trafił Jarosław Lis.

Mecz z każdą minutą nabierał coraz większego tempa i w 22. minucie Wieczysta Kraków odzyskała prowadzenie. Manuel Torres przerzucił bramkarza i skierował piłkę do bramki. Po pierwszych 45-minutach w lepszych nastrojach schodzili do szatni podopieczni Dariusza Marca.

Sokół Sieniawa wyszedł bardzo zmotywowany na drugą połowę i od razu ruszył do ataku. Efektem tego była bramka Mateusza Sowińskiego w 53. minucie. Pięć minut później arbiter dopatrzył się przewinienia w polu karnym i podyktował jedenastkę dla gospodarzy.

Sokół stanął przed idealną szansą, aby pierwszy raz w tym spotkaniu wyjść na prowadzenie. Z rzutu karnego pewnie uderzył Mateusz Geniec i było 3-2. Miejscowi dzielnie bronili się do ostatniej minuty i już nie wypuścili prowadzenia. Tym samym lider z Krakowa zanotował pierwszą porażkę w rundzie wiosennej.

0-1 Karol Danielak (14)
1-1 Jarosław Lis (18)
1-2 Manuel Torres (22)
2-2 Mateusz Sowiński (53)
3-2 Mateusz Geniec (58-karny)