2023-03-18 17:03:34

Karpaty Krosno rozbiły na wyjeździe Sokół Nisko

Karpaty Krosno wysoko pokonały w meczu 19. kolejki IV ligi podkarpackiej na wyjeździe Sokół Nisko 5-1.

Karpaty Krosno nie dały najmniejszych szans beniaminkowi z Niska w meczu 19. kolejki IV ligi podkarpackiej. Podopieczni trenera Dariusza Liany wygrali na wyjeździe 5-1, przedłużając tym samym swoją serię wygranych kolejno spotkań do 10!

Strzelanie w tym spotkaniu zaczęli jednak gospodarze. Prowadzili oni bowiem już od 5. minuty meczu.

Podrażnili tym jednak tylko lidera rozgrywek. Krośnianie wyrównali stan meczu niespełna siedem minut później, a na listę strzelców wpisał się nasjkuteczniejszy ich zawodnik, Szymon Dziadosz

W miarę trwania tego spotkania, aż prawie do samej przerwy przyjezdni bili głową w mur, a gospodarze starali się jak mogli o budowanie groźnych akcji, jednak w obu przypadkach, bezskutecznie. Stan ten uległ zmianie dopiero w 43. minucie. Karpaty wyszły wówczas na prowadzenie za sprawą trafienia Dawida Króla

Po przerwie mecz wyglądał podobnie, i podobnie jak w pierwszej części gry- dziać zaczęło się dopiero w końcówce. I to ponownie za sprawą Karpat.

Najpierw, w 87. minucie prowadzenie krośnian podwyższył Jakub Kloc, a niespełna minutę później swoją drugą tego dnia bramkę zdobył Szymon Dziadosz. Przysłowiową "kropkę nad i" postawił w doliczonym czasie gry nowy nabytek Karpat, Edvard Kobak

1-0
1-1 Szymon Dziadosz (12.)
1-2 Dawid Król (43.)
1-3 Jakub Kloc (87.)
1-4 Szymon Dziadosz (88.)
1-5 Edvard Kobak (90.)

Sokół Nisko: Polit - Gnatek, Drelich, M. Pyryt, Omuru, D. Pyryt, Bigas, Dziopak, F. Moskal, Marut, Mistrzyk

Karpaty Krosno: Krawczyk - Stasz, Gul, Duda, Baran, Jędryas, Radulj, Król, Stasik, Gawle, Dziadosz

Sędziował: Przemysław Bieniarz (KS Rzeszów)